EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

EĞİTİM-BİR-SEN/MEMUR-SEN MİLLETİN KENDİSİDİR -2

“Biz koşu bittikten sonra da koşan atlarız.”
\r\n

 

\r\n
Sezai Karakoç
\r\n


\r\nSendikacılığını niçin yaptığını çok iyi bilenler, mücadelelerini sadece ücret sendikacılığının emrine vermeyenler elbette Türkiye’nin en büyük ve en etkin sivil toplum kuruluşunu meydana getireceklerdir. Biz değerlerimizi önemsiyoruz, değerlerimiz için yaşıyoruz ve bu değerlerimizi kimsenin ayaklar altına almasına müsaade etmeyeceğiz, bu yüzden sendikacılık yapıyoruz diye haykıran kahramanlar; en kritik süreçlerde, etraflarına bakmadan “ben varım” diyerek hep bir adım öne çıkmışlardır.

\r\n

Sendikacılığı özlük hakları ve özgürlükler ekseninde, “Demokrasi standardının yükselmesi, ekmeğimizin büyümesi demektir” ilkesiyle yaparsan, sendika olarak mazlumun yanında yer alarak, zalime ‘dur’ diyebilen bir anlayışa sahip olursan ve bunu eylemlerinle de söylemlerinle de istikrarlı bir şekilde ortaya koyarsan; işte bu samimiyet, gayret, emek, ter dökmek, fedakarlık; elbette bereket olacak, büyüme olacak, etkililik olacak, prestij olacaktır.

\r\n

Eğitim-Bir-Sen/Memur-Sen, bağımsız ve halktan yana, milletin ve milli iradenin tarafında olduğu için milletin ta kendisidir. Eğitim-Bir-Sen/Memur-Sen, ilkeleri ve hedefleriyle ülkemizi, insanimizi ve insanlığı ilgilendiren her konuda ve olayda bizatihi milletin değerlerinin tarafında olduğu için milletin ta kendisidir.

\r\n

Sendika olarak amacınız, insani merkeze alan bir anlayışı gerçekleştirmek ise, başkaları tarafından etkilenen değil, aksine etkileyen ve belirleyici iseniz, gündemi belirliyor, arti deger katıyor, üretiyor, sorunların çözümüne katkıda bulunuyor, kamu çalışanlarına da, ülkeye de, dünya mazlumlarına da kazanımlar sağlıyorsanız ve bu milletin değerlerini iliklerinize kadar hissediyorsanız, milletin ve insanlığın geleceği adına, medeniyet değerlerimiz adına, mazlumlar adına yarına ilişkin hayalleriniz varsa, rüyasını gördüğünüz büyük gerçeği yakınlaştırmak için çalışıyorsanız, işte bu yüzden milletin ta kendisisiniz.

\r\n

Büyük devrimleri, dönüşümleri, bunun hayalini kurabilenler başarmışlardır. Eğitim-Bir-Sen/Memur-Sen, özgün bir başarı öyküsüdür ve imkansız görünen büyük dönüşümlere öncülük etmiş, yol açmış, her şeyin imkân dâhilinde olduğunu göstererek adeta destanlar yazmıştır.
\r\nBu destanı ter akıtarak, emek vererek, özveriyle, fedakarlıklarla, taşın altına gövdesini koyarak yazan, çektiği kahrı da, mihneti de, zorlukları da, çileyi de; ötelerin ötesinin müjde mektupları olarak gören adanmış kahramanlara selam olsun!
\r\nYeniden Dirilişe gönül ve emek veren hasbîlerden olabilme temennisiyle,

\r\n

Fi Emanillah.

\r\n

 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa