EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

IPHONE TWEETER FACEBOOK

Bir koku var çocukluğumdan, taze pişmiş hamurun kokusu. Ekmeğin sıcak buharı ve fırın önünde pide bekleşen çocuklar, kar tanesi gibi üstümüze ışıltıyla düşen mutluluk. Akşam ezanına kadar sokakta patlayan çocuk kahkahaları, nefes nefese bir mutluluk, tablo gibi donan zamanı gıcırtıyla çizen çengel sesleri.

\r\n

Kadınların birbirlerinin evine teklifsizce girivermesi, teyzelerin, hacı amcaların yeni delikanlıların mahalleyi ve huzuru koruma isteğiyle sokak uçlarını gözleriyle muayene etmesi, insana en ağır gelen en büyük ayrılık ve ölümün komşularla dostlarla birlikte paylaşılıp acının dağılıvermesi, artık bütün bunları bulmak kolay değil. Bir şey kayboldu eksildi ama adını koymak mümkün değil.

\r\n

Daha çok şeyimiz var artık, belki daha çok paramız var, eski korkularımız da yok. Kendimize daha çok güveniyoruz. Evlerimizdeki plazma televizyon sayısı arttı belki bazılarımız üç boyutluya geçti, İphone S6 larımız var mesela, birbirimize rahatlıkla gösterebiliyoruz. İstediğimiz arabayı krediyle hemen alıyoruz, önceden Şimdi marketten bir şey alırken organik mi diye bakıyoruz kanser artık en büyük bela.

\r\n

Sanırım organik hayatı kaybettik. Gülümsemeler içtendi organikti, sevgiler de öyle. Sokakta herkes birbirini tanırdı, birbirine dokunurdu, ilişkiler de organikti. Şimdi Facebook’ta inorganik ilişkiler kurabilirsiniz, tweet atıp şakıyabilirsiniz asla dokunamayacağınız insanlarla karşı. Duygu dünyamız mı kansere bulaştı acaba. 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber