EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

SON KIZILELMA

YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE!

\r\n

Aslında, Yeniden Büyük Türkiye yolculuğu, 2010 referandumu ile başladı. Referandum bir paradigma değişimiydi ve Yeniden Büyük Türkiye’nin en önemli kazanımıdır. 2010 referandumuyla; devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü diyen kutsal devletten, milletin ülkesi ve devletiyle bölünmez bütünlüğü diyen, insan merkezli yeni bir sisteme geçtik. 2010 referandumunu, milletin ülkesi ve devletiyle bölünmez bütünlüğünün başlangıcı olarak telakki ettiğim için “Yeni Türkiye” ifadesini kullanıyorum. “Yeni Türkiye’nin Büyük Türkiye’ye dönüşmesi ise, çözüm sürecinin başarıya ulaşmasıyla mümkün olacak.

\r\n

Çözüm Süreci, kararlılıkla, ortak akılla sürdürülmelidir ve ideolojik ön kabullerden arındırılmış, bireyin devlete karşı özgürlüklerinin genişletilmesini sağlayacak “yeni bir anayasa” mutlaka yazılmalıdır.

\r\n

Duruşunu her zaman kim olursa olsun zalimin karşısında mazlumun yanında belirleyenler, Yeniden Büyük Türkiye yolculuğunu bu anlayışla önemsemeliler. Yeniden Büyük Türkiye yolculuğunda yasaklarla mücadeleyi, yeniden inşayı önemsemeliler.

\r\n

Bu yolculukta ilk Meclis’in ve 21 anayasasının önemli olduğunu belirtiyoruz. 24 anayasası ve sonrasında gelişen dönemde devletin millete sırt çevirme süreci başlamıştır. Camilerin ahıra çevrilmesi, ezanın Türkçe okutulması bunun göstergesidir. 61 anayasası darbeciliğin hukuk eliyle yürütülmesidir. 61 anayasası, yasama ve yürütme yetkisini Meclis’in elinden aldı ve belli kurumların eline verdi. Bu şekilde millet anayasa ile dövüldü. 80 darbesi, 81 anayasası bu sürecin devamı oldu. 28 Şubat post-modern darbe, 27 Nisan e-muhtıra, balyoz, sarıkız, 17,25 Aralık, Gezi, Kobani darbe girişimleri bunların hepsi “Eski Türkiye”’dir.

\r\n

Peki, YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE?...

\r\n

Yeniden Büyük Türkiye işsizliğin sona erdiği, taşeron düzenin terk edildiği, gelir dağılımı adaletsizliğinin bittiği, çalışanlara mali ve sosyal haklarının tam anlamıyla verildiği, milletin egemen, hukukun üstün olduğu hedefe varış olacaktır.

\r\n

Yeniden Büyük Türkiye, kadim medeniyetimizin değerlerine dayanan uyanıştır.

\r\n

Yeniden Büyük Türkiye, emperyalist planları bozacak, kapitalist sömürü düzenini yıkacak küresel adalet anlayışının ayağa kalkışıdır.

\r\n

Yeniden Büyük Türkiye, küresel şebekenin ve kirli hayallerinin ölümü, zülüm ve sömürü kulelerinin yıkılışı olacaktır.

\r\n

Yeniden Büyük Türkiye, dünyaya adalet, barış ve huzur getirmiş bir medeniyetin yeniden doğuş iradesidir.

\r\n

Yeniden Büyük Türkiye, medeniyet havzamızda kan dökülmesini sona erdirecek insani direniştir.

\r\n

Yeniden Büyük Türkiye, birinci dünya savaşı ile ülke sınırlarına hapsedilmek istenen bir milletin insanlık için, adalet için, mazlumlar için bütün gücüyle yeniden dirilişidir.

\r\n

Yeniden Büyük Türkiye, mazlumların ve mağdurların umut ve kurtuluş kapısıdır.

\r\n

Yeniden Büyük Türkiye, hakikate hikmete ahlaka kardeşliğe dayanan kadim medeniyetin yıkılmaz ve sarsılmaz taşıyıcısıdır.

\r\n

Yeniden Büyük Türkiye, asrı saadetle inşa edilen Selçuklular ordusu tarafından da devam ettirilen kadım medeniyet anlayışının yeniden sahne alışıdır.

\r\n

Yeniden Büyük Türkiye, Çanakkale ruhunun Anadolu coğrafyasında yeniden hakim oluşudur.

\r\n

 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa