EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

MİLLET KİMİ VEKİL YAPAR?

Ülkenin içinden geçtiği her kritik süreçte sağına soluna bakmadan; vesayetçilere, darbecilere, gezicilere, ihanet çetelerine karşı özüyle sözüyle mertçe dimdik duranları arıyor bu millet, vekili yapmak için.
\r\nİçinde medeniyet idealimize dair yoğun coşku biriktirdiğimiz yüreğimizin gür sesi olacak, dava adamlığımızın heyecanı olacak kahramanlar arıyorduk. Zulüm kimden gelirse gelsin, menfaatlerine ters düşse bile, gücünün yettiğince buna karşı çıkacak, duruşunu açıkça Haktan ve halktan yana gösterecek, yalnız kalmaktan korkmadan Hakkın tarafında durabilmeyi büyük bir erdem kabul edecek cesur, kendisi ve yüreği millet, yükü medeniyet olan adanmışları arıyorduk.
\r\nTabanı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanetle meşgul olan örgütle cesurca mücadele edecek, millete giydirilmiş deli gömleği hükmündeki darbe anayasasından milli ve sivil anayasa geçişi hızlandırıp katkı sağlayacak ve çözüm süreciyle ilgili insiyatif alıp gayretle çalışacak vekiller arıyorduk.
\r\nBütün dünya mazlumlarının ümidi/umudu olmuş bir milletin/ülkenin ne demek olduğunu kavramış, keyif çatmak, makam ve çıkar peşinde koşmak, birbiriyle didişmek, küçük hesaplar yapmak, bana yalakalık yapsın da cinsi cibilliyeti ne olursa olsun farketmez diyerek; liyakatsiz, adaletsiz, ciddiyetsiz adamları millete hizmet makamlarına getirmek için yırtınmak, sivil toplum kuruluşlarına değer vermemek, onları kendine payanda etme operasyonları çekmeye kalkışmak, hakkı söyleyeni sinsi çin entrikalarıyla değersizleştirmeye yeltenerek bertaraf etmeye çalışmak, her türlü rantın derdine düşmek, saltanat sürmek, menfaat devşirmek, malını, parasını artırmak, şana şöhrete kavuşmak gibi lüksleri ve aymazlığı olmayan/olmayacak siyasetçiler arıyorduk.
\r\n"Benim Ankara'da oturmamı, boğazda keyif çatmamı bekleyenler daha çok beklerler. Cumhurbaşkanına karşı halkı isyana çağırma zilleti size yeter. Rahmetli Özal'a da bunu yapmışlardı. Özal yalnız adamdı. Hamdolsun biz yalnız değiliz milletimizle beraberiz." diyen Sayın cumhurbaşkanımızın ne demek istediğini tüm hücreleriyle idrak eden, milli iradeye sahip çıkarak küresel operasyonları boşa çıkarma gayretinde olan ve milletin derdiyle hasbî olarak dertlenecek samimi insanları arıyorduk.
\r\nİşte buradan söylüyorum;
\r\nAllah'ın izniyle bundan sonra Manisa'da ve ülkemde; milletin değerleri adına, milli iradenin tecessümü adına çok şey, şimdikinden daha güzel olacak.
\r\nYeniden Büyük Türkiye'nin inşacısı, medeniyet değerlerimizin yeniden ihya ve inşası mefkûresine sahip, icracı, milletin bağrından çıkmış ve milletin yanında saf tutan, geçmişi temiz ve geleceğinden emin olduğumuz, yalnız Hakkın rızasını ve milletin menfaatlerini gözeten, işbilir, liyakatli, samimi, beklentisiz, hesapsız, güzel insanlar insiyatif alıyor, taşın altına elini koyuyor. Sevinçliyiz, umutluyuz ve inanıyoruz. Manisa’nın yakından tanıdığı ve ortak kamu vicdanının çok hayırlı bildiği insanlar, siyaseten taşın altına elini koyuyor. Beklentimiz, temennimiz ve duamız; bu samimi ve liyakat sahibi insanların meclise girmeleri.
\r\nKonjenktürün, dengelerin veya herhangi bir gücün yanında saf tutmayı vahim bir tarafgirlik olarak kabul eden, en büyük erdem olan Hakperestliği şiar edinmiş, mütevazi insanları siyaset arenasında görmek; açıkçası vicdanlı sessiz çoğunluğu sevindirmekle kalmadı, heyecanlandırdı ve ülkenin geleceği adına, dünya mazlumlarının ümidi olmuş Yeni Büyük Türkiye adına da umutlandırdı.
\r\nMedeniyet değerlerimizin yeniden ihya ve inşasını gerçekleştirmeye gayret ederek, fesada uğratılmış, kan ve zulmün kol gezdiği dünyaya/insanlığa adalet ve nizam verme mefkûresine adanmış;
\r\nİtibarsızlaştırılmayı, değersizleştirilmeyi, baskılara ve entrikalara maruz bırakılmayı, haksızca gözden düşürülmeyi, belaları ve sıkıntıları göze alma pahasına, şubat zemherilerinde yalnız Hakkın tarafında durarak, yalnız hakkı söyleyen ve savunan adamlar/hanımlar,
\r\nHalkla beraber olmayı, menfaatler ortaklığı çeteleriyle birlikte olmaya tercih eden adamlar/hanımlar,
\r\nDilleriyle kalpleri bir olmayanların kurmaya çalıştıkları dünyevi tahakkümlere korkusuzca direnen cesur adamlar/hanımlar,
\r\nDünya menfaatlerini bayağı hevesler olarak görüp elinin tersiyle itebilen, gölgesi olmayan o dehşetli mahşer gününün sahibinden korkarak yalnız “O”nun rızası uğruna hayatlarını millete ve hakka hizmete adayan samimi adamlar/hanımlar,
\r\nProje olmayan, kurgulanmamış, yapay değil, hakiki, gerçek, milletin ta kendisi olan adamlar/hanımlar,
\r\nSiz ne güzelsiniz!
\r\nBiz de sizleri bekliyorduk, millet sizleri bekliyordu.
\r\nMilletin duası da desteği de; dürüst, temiz ve şeffaf siyaset yapacak, dengeleri değil Hakkın ve halkın rızasını gözetecek ve milletin taleplerine koşturan, milletin telefonlarına cevap veren, kibirli olmayan, samimi, zeki, hayırsever, mütevazi, sivil topluma önem veren, sivil toplum temsilcilerine “siz kim oluyorsunuz, sizden akıl mı alacağım” demeyecek, egolarını tatmin etme adına küçük gettolarında hegomonyalarını kurup kendi arzu ve isteklerini dikte etmeyecek, samimice Hakkın ve halkın tarafında durarak yeniden Büyük Türkiye’ye adananlara olacaktır.
\r\nDualarımızın ve rüyalarımızın gerçekleşmesi ümidi ve temennisiyle, memleketimize de, ülkemize de, gönül coğrafyamıza da hayırlı olsun.

\r\n


\r\n 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa