EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Alaşehir Belediyesi kitapla okuyucuyu buluşturuyor

Alaşehir Belediyesi tarafından kütüphanesiz okul kalmaması için başlatılan proje kapsamında Alaşehir Zabıta Müdürlüğü çalışanlarının kendilerine ait kitaplar toplanarak İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Gıyassettin Koca’ya teslim edildi.

Eklenme:21.04.2017 / 13:26          Güncelleme:21.04.2017 / 13:26
Alaşehir Belediyesi kitap okumayı teşvik etmek ve kütüphanesiz okul bırakmamak amacıyla başlattığı proje meyvelerini veriyor. Proje kapsamında okuma seferberliğine başından beri katkıda bulunan Alaşehir Zabıta Müdürlüğü çalışanlarının kendilerine ait kitaplarından oluşan koliler, ihtiyaç sahibi okullarına ulaştırılmak üzere görevli zabıta personelince, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Gıyassettin Koca’ya teslim edildi. Ayrıca Yeşilyurt Mahallesinde “Her Kıraathane, Bir Kütüphane” projesi de pilot model olarak başlatıldı. Zabıta Müdürü Erol Kacar da Yeşilyurt Mahallesine giderek, projenin uygulanabileceği kıraathanelerde incelemelerde bulundu. Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Kacar, “Bundan böyle kahvehane ruhsatı almak isteyen herkese, asgari 25 kitaptan oluşan bir kütüphane zorunluluğunun getirilecek. Esasen ’kıraat’ kelimesi okumakla eş anlamlı. Kahvehanelerin yeniden eski günlerinde olduğu gibi ilim ve irfan meclisi olmaları için gayret edeceğiz" dedi.

Etiketler :
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa