EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Vali Ahmet H. Nayir koltuğunu geleceğe emanet etti

Kütahya Valisi Ahmet H. Nayir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve beraberindeki çocukları makamında kabul etti.

Eklenme:21.04.2017 / 22:07          Güncelleme:21.04.2017 / 22:07
Öğrencilerle sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, makam koltuğunu Linyit İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri Hilal Maltaş ile Fırat Can Özbay’a devretti.
Makam koltuğuna ilk olarak Hilal Maltaş oturdu. Maltaş, “Ben burada bugün tüm dünya çocukları adına bulunuyorum. Burada olmak çok güzel bir şey” dedi.
Çocukların daha iyi işler başaracağını ifade eden Vali Ahmet H. Nayir, “Makamlarımızı size devredecek kadar güveniyoruz. Bizlerden daha iyi işler başaracağınızı da biliyorum” dedi.
Çocuk Vali Hilal Maltaş’ın ilk talimatı hayvanat bahçesi oldu. Astronomi bilimine ilgi duyduğunu aktaran Hilal Maltaş, gök cisimlerini gözlemleyebileceği bir merkez ile Linyit İlkokulu’nun sahip olduğu tüm imkanların diğer okullarda da olması talimatlarını verdi.
Makama oturan Çocuk Vali Fırat Can Özbay ise vali olduğu takdirde yapacağı hizmetler hakkında bilgiler verdi. En büyük hayalinin Kütahyalı tüm çocukların Çanakkale’yi görmesi olduğunu belirten Özbay, “Çocukları ücretsiz Çanakkale gezisine götüreceğim” dedi.
Her ilin değerlerinin bilinmesi gerektiğini kaydeden Vali Ahmet H. Nayir, “Biz yalnızca Çanakkale’ye gitmeyelim, oradaki çocuklarımız da gelsinler ve Osmanlı Devleti’nin kurulduğu Domaniç ile Cumhuriyet’in kazanıldığı Dumlupınar’ı görsünler. Diğer şehirlerin tarihi ve önemli yerlerini de gezmek ve bilmek durumundayız. Dolayısıyla çocuklarımız Bilecik’i, Çanakkale’yi, Samsun’u, Afyonkarahisar’ı ve diğer illerimizin de tarihini yerinde görsünler” dedi.
Linyit İlkokulu Müdürü Mustafa Topuz ile öğretmenleri Nilüfer Tokeri nezaretinde gerçekleşen ziyarette öğrenciler Vali Ahmet Hamdi Nayir’e günün anısına çiçek takdim etti. (EFE)

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa