EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Öğretmenlerin sene sonu mesleki çalışmaları devam ediyor

Bilecik’te öğretmenlerin sene sonu mesleki çalışmaları devam ediyor.

Eklenme:19.06.2017 / 12:50          Güncelleme:19.06.2017 / 12:50
Program kapsamında okul öncesi öğretmenler, “Okul Öncesi Eğitimde Materyal Geliştirme” konulu çalışmayı yürütürlerken, ilkokul öğretmenler ise zümre öğretmeni arkadaşlarıyla, her sınıf düzeyi için belirlenen bir okulda bir araya gelerek, belirlenen konularla ilgili örnek etkinlik, sunum ve raporlar hazırlıyorlar.
Konu hakkında açıklama yapan Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğretmenlerin okulların kapanmasından sonra da çalışmalara devam ettiğini belirterek, "Öğretmenlerimiz Okul Öncesi Eğitimde Materyal Geliştirme konulu çalışmayı yürütülüyor.
İlkokul öğretmenler ise; zümre öğretmeni arkadaşlarıyla her sınıf düzeyi için belirlenen bir okulda bir araya gelerek, belirlenen konularla ilgili örnek etkinlik, sunum ve raporlar hazırlıyorlar. Ortaokul öğretmenlerimiz branş arkadaşlarıyla bir araya gelerek, o branş için belirlenen okullarımızda çalışmalarını yürütüyorlar. Merkezi Sistem Ortak Sınavlarda yer alan altı dersin öğretmenleri 8’inci sınıflara yönelik ölçme değerlendirme ve sınav sorularının hazırlanması ile ilgili çalışma yürütürken, Merkezi Sistem Ortak Sınavlarda yer almayan derslerin öğretmenleri ise; alanlarıyla ilgili örnek etkinlik, sunu, rapor ve proje hazırlanmasıyla ilgili çalışmalar yürütüyorlar” dedi

“Öğretmenlerimiz alanlarında kendilerini daha da çok geliştiriyor”
Durmuş, mesleki çalışmalar kapsamında öğretmenlerin alanlarında kendilerini daha da iyi geliştirdiklerini belirterek, "Öğretmenin kendisini sürekli geliştirmesi ve yenilemesi son derece önemlidir. Seminer döneminde öğretmenlerimizin gayretli çalışmalarını görmekten dolayı memnuniyet duyduk. Eğitimdeki kaliteyi yükseltmenin belki de en önemli adım öğretmen yeterliliklerini artırmaktan geçer. Birlik ve beraberlik halinde, özveriyle çalıştığımızda Bilecik eğitimi her geçen gün daha da yükselecektir” dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa