EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Büyükşehir’den köylere malzeme desteği

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in hayata geçirdiği ‘köylere malzeme desteği’ projesi, Kahramankazan’da düzenlenen törenle devam etti.

Eklenme:19.06.2017 / 17:07          Güncelleme:19.06.2017 / 17:07
Büyükşehir Belediyesi, proje kapsamında Ankara’ya bağlı tüm ilçelerin Büyükşehir sınırları içine dahil edilmesiyle köy statüsünden mahalleye dönüştürülen 909 köye, düğünlerde, bayramlarda ve cenazelerde kullanılmak üzere masasından, sandalyesine, çay ocağından tüpüne, çay bardağından ses sistemine kadar malzeme yardımı yapıyor.
Kahramankazan Milli Egemenlik Parkı’nda düzenlenen törene; Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Kent Estetiği Daire Başkanı Ömer Öksüz, köy muhtarları, ihtiyar heyeti ve vatandaşlar katıldı. Malzeme dağıtım töreninde konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, Büyükşehir Belediyesi tarafından son 3 yılda Kahramankazan’a yapılan hizmetleri anlattı. Üçpınar, bu süre içerisinde ilçeye 338 milyon TL’lik yatırım yapıldığını belirterek, 2019 yılına kadar asfalt atılmayan köy yolu kalmayacağı müjdesini verdi.
İlçeye yapılan yatırımları anlatan Vedat Üçpınar, şunları söyledi:
“Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Kahramankazan’a 823 bin ton asfalt atıldı, 100 kilometre sanayi yolu yapıldı. 412 kilometre kaldırım döşenirken, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından 113 bin adet çiçek, 100 bin çalı, 3 bin 141 adet ağaç dikildi. 210 adet oyun grubu ilçemizin farklı mahallelerine yerleştirildi.”
Kırsal ve sosyal desteklerden de bahseden Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, “Şimdi ise Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek’in fikri olan köylerimize desteğe devam ediyoruz. Köylerimize masa, sandalye, çay kazanı, çay takımı, bardak takımı, portatif ses cihazı hediye ediyoruz. Kahramankazan’a 2 bin 100 adet plastik sandalye, 525 adet masa, 41 çay kazanı gibi köylerimizin ihtiyacı olan malzemeleri karşılıyoruz, hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de “İlçemize bu döneme kadar bu denli büyük yatırımlar ve destekler yapılmamıştı. Bu desteklerin ilçemize yapılması nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa