EKONOMİ ASAYİS MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

DAP 2017 projeleri imzalandı

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının, 2017 yılı içerisinde Van’da destekleyeceği projelerin protokolü imzalandı.

Eklenme:19.06.2017 / 17:14          Güncelleme:19.06.2017 / 17:14
Van Valiliği Erek Toplantı Salonunda düzenlenen imza törenine Vali İbrahim Taşyapan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir ile projeleri desteklenen kamu kurum temsilcileri katıldı. İmza töreni öncesinde bir açıklamada bulunan Vali Taşyapan, Kalkınma Bakanlığına ve DAP İdaresi Başkanlığına, Van’a sağladığı katkılar ve işbirliği için teşekkür ederek, kurumlar ile DAP arasındaki işbirliğini geliştirerek yöreye daha iyi hizmetlerin getirilmesi için çalıştıklarını söyledi. İlçe belediyeleri ile yürütülen projelerin de DAP tarafından desteklendiğini belirten Vali Taşyapan, hizmete çok ihtiyaç duyulmasından dolayı kaynakların yetersiz kalabildiğini, bu nedenle de yeni projelere yönelik kaynakların artırılmasını beklediklerini sözlerine ekledi.
DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir ise, imzalanacak 21 ayrı projeyle Van’daki kamu kurumlarına 2017 yılında 10 milyon 851 bin TL destek sağlanacağını ifade etti.
Konuşmaların ardından Vali İbrahim Taşyapan ve DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir tarafından imzalanan protokol çerçevesinde ‘küçük ölçekli tarımsal sulama projeleri’, ‘hayvan içme suyu projeleri’, ‘hayvancılık altyapısının geliştirilmesi projesi’, ‘ruhsatlı canlı hayvan pazarı’, ‘mobil koyun banyoluğu imalatı ve dağıtımı’, ‘tarihi kent bölgelerinin canlandırılması ve tanıtımı’ ile DAP İdaresi muhtelif kültür projeleri’ başlıklarıyla 21 ayrı proje hayata geçirilecek ve böylelikle Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının kurulduğu 2013 yılından bu yana toplam 87 projeyle yaklaşık 39 milyon TL’lik kaynak Van’a aktarılmış olacak.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa