EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Başkan Mustafa Koca: Biz birlikte Emet, birlikte Türkiye’yiz

15 Temmuz Şehitleri anma, demokrasi ve milli birlik günde halka hitap eden Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, 1 yıl önce yapılan hain saldırıyı asla unutmadıklarını ve unutulmasına da asla müsaade etmeyeceklerini ifade etti.

Eklenme:17.07.2017 / 13:40          Güncelleme:17.07.2017 / 13:40
Ülkemizin 15 Temmuzda yaşadıkları sonrası alkışı ve yuhalanmayı hak edenlerin olduğunu belirten Başkan Koca şunları söyledi; “Öncelikle alkışları hak eden, milletin esaretine izin vermeyen demokrasimize, özgür irademize sahip çıkan başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız olmak üzere, yine başta Devlet Bahçeli olmak üzere tüm siyasi parti başkanlarımız, o gün tek vücut olup halkımızın yanında yer alan basınımız, şer odaklarına fırsat vermeyen halkın yanında yer alan emniyet ve jandarma güçlerimiz, ilk günden itibaren meydanlara koşan siz halkımız, rahmetle andığımız şehitlerimiz, şükranla andığımız gazilerimiz alkışları hak ediyorsunuz. Emet demokrasi meydanından dualarımızı, alkışlarımızı gönderiyoruz. Bu milletin içinden çıkan vatan hainlerini, kendilerini 1 dolara satan, askerimize, halkımıza kurşun sıkanlarda yuhalanmaya hak ediyor. Bu meydanlardan kendilerini lanetliyoruz”dedi.
15 Temmuz gecesinde Allahtan korkmayan kendisine hoca lakabı verilmiş şahıs ve yerli işbirlikçileri, dış güçlerin gayrimeşru çocuklarının halka ve bu halkın askerine polisine kurşunlar yağdırdığı belirten Başkan Koca,“Halkımızın üzerine gökten uçaklarla bomba, helikopterlerle mermi, yerden tanklarla ateş açan bu hainler halkımızın dünyada eşi benzeri görülmemiş direnişi ile karşılaştılar.Göğüslerine iman ve vatan sevgisi dolu olan şehit ve gazilerimiz,halkımız tankların önlerine yüreklerini koydu.Hainler güneydoğu halkımızın huzuru,ülkemizin bütünlüğü için arkadaşlarını şehit veren, gazi veren asker ve polisimizede kurşun yağdırdılar. Bu asil halk lidere itaat vaciptir diyerek Cumhurbaşkanımızın talimatı ile bayraklarını, çocuklarını kaparak meydanlara koştu. Oyunu bozdu, hainlere fırsat vermedi. Daha bir yıl geçti, ama yaşananlar yıllarca anlatılacak. Biz tüm köylerimiz ile birlikte Emet’liyiz. Biz birlikte Türkiye’yiz. Ekmeğimizi paylaşmasını biliriz. Ama bu ülkenin geleceğine, evlatlarımızın geleceğine, el uzatanlar olursa meydanları doldurur o elleri kırarız. Ülkemizi hainlerle asla bölüşmeyiz. Canımız pahasına ülkemizi korumasını biliriz. Bizler Tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak için varız. Bu davamızı her zaman korur gerektiğinde şehit ve gazi veririz. Yüce Allaha hamt olsun ki bu ülke için destanlar yazan bir halk var. Bizler halkımız için, ülkemiz için hizmete devam ederek hizmet nöbetimizi sürdüreceğiz “diye konuştu.(EFE)

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa