EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Venezuelalı muhaliflerden genel grev çağrısı

Venezuelalı muhalifler, Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun yeni meclis oluşturma kararını protesto için 24 saatlik genel grev çağrısında bulundu.

Eklenme:17.07.2017 / 22:34          Güncelleme:17.07.2017 / 22:34
Venezuelalı muhalif parti liderleri, Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun yeni meclis oluşturma kararını protesto etmek için 24 saatlik genel grev çağrısında bulundu. Muhalif liderler tarafından yapılan açıklamada, hükümet karşıtı yapılan referanduma 7.6 milyon kişinin katıldığı, Yüksek Mahkeme içinde yeni isimleri kendilerinin atayacağını ve bunun için de yetkilerinin olduğu belirtildi. Ayrıca muhalifler, Maduro’nun görev süresi dolmadan yeniden seçim yapılması gerektiğini dile getirdi.
Demokratik Birlik Koalisyonu (ÇAM) adına konuşan muhalefet lideri Freddy Guevara, "Hükümet, Venezuela’nın yok olmasına izin vermeyeceğimizi anlamalı. Hükümet hileli anayasa teklifini kaldırmalı" dedi.
Venezuela’da devlet başkanının yetkilerini genişleten anayasa değişikliğine karşı muhalefet öncülüğünde gayriresmi referandum düzenlenmişti. 7.6 milyon kişinin katıldığı referandumda seçmenlerin yüzde 90’ı ’hayır’ oyu kullanmıştı. Oy sandıklarının sınırlı bir alana kurulması ve oylamanın resmi olmaması nedeniyle oylamaya yüzde 50 katılım sağlanmıştı. Maduro’nun destekçileri oylamayı boykot etmiş, Venezuela Ulusal Seçim Kurulu da referanduma resmi onay vermemişti.

Etiketler :
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa