EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İTTİHÂD-I İSLÂM

Bugün Batı uygarlığının ciddi bir sosyal ve ahlaki çöküş yaşadığı aleni görülmekte ve bilinmekte. Aile diye bir olgu artık yok. Değerler yok. İyilik, güzellik yok. Tüketim had safhada pompalanıyor. Manevi tatminsizlik sapkınlıklara yol açarak içlerini çürütmüş durumda.

\r\n

Batı bunu farkında. Bu krizi, kapitalizm ile çözmeye çalışıyorlar. Saçma sapan yarışmalar düzenleyerek, eğlence, alkol ve uyuşturucu ile bu çöküşün toplumsal patlayışını geciktirmeye, tüketimi körükleyip mabetlerini (AVM leri) güzelleştirip insanları oralara çekerek tatmin etmeye çalışıyorlar. Her türlü sapkınlığı cazip gösterip insanını mutlu etmeye çalışıyor. Ama nafile! Battıkça batıyorlar.

\r\n

Bunun karşısında her türlü küresel oyunlara rağmen yok olmanın eşiğinden dönmüş, toparlanmış, ayağa kalkmış ve yürümeye başlamış bir Türkiye, ödlerini koparıyor. İslâm dünyasının umudu olmuş, mazlum coğrafyalarda ezilenlerin omuzlarını dikleştirmiş, balkanlardan Kafkaslara, hint alt kıtasından uzak doğu ve orta doğu ya, Kuzey Afrika’dan Güney Afrika’ya umut olmuş bir Türkiye, batılıların, emperyalistlerin kabuslar görmelerine sebep oluyor.

\r\n

Türkiye; 100 yıllık bir uykudan sonra, Osmanlı ruhu ve misyonuyla hareket ederek İslâm dünyasını direniş ve dirilişe nasıl hazırladığını gösterdi dünyaya!

\r\n

İşte Batı, sosyo-psikolojik çöküşün eşiğinde Türkiye'nın yeniden dirilişine şahid olurken, tahammül edemiyor ve daha çok saldırıyor.
\r\nAncak Üstad Sezai Karakoç’un dediği gibi; “Ne yapsalar boş, Göklerden gelen bir karar vardır!”

\r\n

Türkiye, Allah’ın izniyle insanlığın geleceğidir.

\r\n

Afganistan’ın, Irak’ın, Suriye’nin işgali, atom enerjisine sahip tek islam ülkesi olan Pakistan’ın terörize edilerek belinin doğrultturulmaması, Mısır’ın, Tunus’un, Cezayir’in düşürülmesi, Bağdat, Şam, Beyrut, San’a gibi islamın ana şehirlerine, islamın izrael kadar düşmanı olan İran’ın yerleştirilmesi, Türkiye'nin güneyinin çepeçevre ateş çemberiyle sarılması, Türkiye'nin içinin, dışarıdan kontrol edilen tehlikeli şebekelerle sarılması; hepsi batının bu hezeyanının ve korkusunun yansımaları.

\r\n

Türkiye, içeride de, dışarıda da tezgahlanan bütün oyunları bozarak direniyor. Dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan tarihî bir rol oynuyor. Yalnız başına milletini arkasına alarak direniyor. 0 yüzden hem küresel sistem hem de taşeronları ve işbirlikçileri tarafından tehdit ediliyor, hedefe konuluyor. Ama mazlumların, mustazafların, alimlerin, evliyaullahın, ezilmişlerin, çaresizlerin, ümmetin duası onu koruyor.

\r\n

Dünya, İslâm'a gebe. Batı uygarlığı, kan ve zulme boğmuş, içini çürütmüş, köleleştirmiş bir zebani gibi insanlığı kuşatmış duruyor. O yüzden insanlık bizi bekliyor. Tüm bu yaşadıklarımız, aslında doğum sancıları. Biz, bizi etnik kaşımalarla birbirimize düşürme oyunlarını da, cinsel sapkınlıklarla, uyuşturucuyla, nefsin hoşuna giden her türlü araç ile kapitalizmin tezgahlanmış saldırılarını da püskürtmemiz gerekiyor.
\r\nBunun yolu, medeniyet (islami/kültürel) değerlerimize sarılarak dimdik ayakta durmamızdan geçer. Bütün insanlığın beklediği adalet ve merhamet ikliminde, insanlığın sorunlarına çözümler geliştirip o muhteşem medeniyetimizin yeniden ihyası ve inşasını bir an önce hayata geçirmemiz gerekiyor. Eğer biz bu tarihi ve islami sorumluluğumuzu yerine getiremezsek, insanlığın yokoluş sürecinden mesul olduğumuzu unutmayalım sakın!

\r\n

Bununla birlikte gerçekleştirmemiz gereken en önemli husus, İSLÂM BİRLİĞİDİR. Kan ve gözyaşının hâkim olduğu mazlum coğrafyaların kurtuluşu da, insanlığın mutlu geleceği de ancak buna bağlıdır. Küresel emperyalizmin ve faşist siyonizmin yeryüzünü sömürmesini sona erdirmek ve medenîleşmiş âdil yeni bir dünya kurmak için gerekli olan en önemli önkoşul da; "İTTİHAD-I İSLÂM"dır.

\r\n

Artık şuurlanmalıyız, bilinçlenmeliyiz. İnsanlığın umudu olanlar, ümidi olanlar, öncelikle dünyevi heveslerinden kurtulmalı, aramızda ihtilafa düşüp ayrışmaktan kaçınmalılar. Unutmayalım; MAZLUMLAR BİZİM DİRİLİŞİMİZİ BEKLİYOR!

\r\n

Cumanın bereketi, bizi mübarek kılsın ve kendimize gelmemize vesile olsun.

\r\n

Fi emanillah.

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa