EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Talas Belediyesi GES ile ilk 5 ayda büyük kazanç sağladı

Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, geçtiğimiz Mart ayı Süleymanlı Mahallesinde 20 dönüm arazi üzerinde açılışı yapılan 1 MW’lık güneş enerji santralini (GES) inceledi. Başkan Palancıoğlu, 5 ay gibi kısa bir sürede 890 bin kWh elektrik üreten GES sayesinde belediyenin 500 bin TL kazanç sağladığını vurguladı.

Eklenme:22.08.2017 / 15:28          Güncelleme:22.08.2017 / 15:28
GES ile belediye üzerindeki enerji giderlerinin karşılanacağını söyleyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Talas Belediyemiz tarafından Süleymanlı Mahallemize kurulan 1 MW’lık güneş enerjisi santralindeyiz. Geçtiğimiz Mart ayında açılışını yapmıştık. 5 ay gibi bir sürede 500 bin TL belediyemizin kazancı oldu. Burada 890 bin kWh elektrik üretildi. Belediyemizin üzerindeki enerji giderleri karşılanmış oldu. İnşallah santral önümüzdeki 30 yıl boyunca, Talas Belediyemizin enerji giderini karşılayacak. 6 yılda kendisini amorti edecek. ORAN Kalkınma Ajansı ve İller Bankasından aldığımız kredi ile burayı kurmuştuk. Şimdi rahatlıkla kredimizi de ödüyoruz. Talas Belediyesi bu kapsamda örnek bir belediyecilik yaparak, 1 MW’lık güneş enerji santrali kurdu. Tüm elektrik giderlerini karşıladığımız gibi kar etmeye de başlayacağız. Hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Etiketler :
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa