EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Mutki’deki sınır anlaşmazlığını Kaymakam çözdü

Bitlis’in Mutki ilçesindeki sınır anlaşmazlığını İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kılıç çözdü.

Eklenme:22.08.2017 / 15:53          Güncelleme:22.08.2017 / 15:53
Mutki’ye bağlı Uran ve Ekizler köyleri arasında yaşanan sınır anlaşmazlığı Kılıç’ın girişimiyle çözüme kavuşturuldu. Uran ve Ekizler köyleri arasında geçtiğimiz günlerde cereyan eden sınır anlaşmazlığı ve iki köy arasında bulunan su kaynağının kullanımıyla ilgili meydana gelen anlaşmazlık çözüldü. Mutki Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kılıç’ın öncülük ettiği anlaşmaya Mutki’nin önde gelen aileleri de destek verdi. Kaymakam Kılıç ve beraberindeki heyet Uran köyünde sorunun taraflarıyla bir araya gelerek konuyla ilgili isteklerini dinledi. Burada vatandaşlara hitap eden Kaymakam Kılıç, uzun yıllardır komşu olan köylerin, yıllar içerisinde akrabalık ilişkileri kurduğunu belirtti. Kılıç, “Sizler sadece iki komşu köy değil, iki köy arasında gerçekleştirilen evliliklerle akrabasınız. Sorunun çözümü için buradayız. Arkadaşlar ölçümleri gerçekleştirerek bu sınır anlaşmazlığını çözüme kavuşturacağımıza inanıyorum. Sizlerde aranıza fitne sokmak isteyenlere fırsat vermeyerek çözüme katkıda bulunun” dedi.
Daha sonra Bitlis’ten gelen ekipler anlaşmazlığa neden olan arazilerin ölçümünü gerçekleştirerek arazi ve araziye bağlı olarak su kaynağının Uran köyünün sınırları içerisinde kaldığına hükmetti. Ölçümlerden sonra taraflar şahitler huzurunda hazırlanan tutanağı imzalayarak anlaşmaya vardıklarına dair söz verdi.
Kaymakam Kılıç ve kanaat önderleri Uran’da tarafların anlaşmasında sonra Ekizler Köyüne geçerek burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Etiketler :
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa