EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

YA İSTİKLAL YA ZİLLET!

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde, Amara Kültür Merkezi önünde bir canlı bomba saldırısı sonucu şu ana kadar 32 vatandaşımız hayatını yitirdi. 104 vatandaşımız da yaralandı. İnsanlığa yönelik saldırıda hayatını kaybedenlere ve Adıyaman’da gerçekleşen çatışmada terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Uzman Onbaşı Müsellim Ünal kardeşimize, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi’nde katledilen iki polisimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.

\r\n

Bu eylemleri yapan terör örgütlerinin hedefi apaçık Türkiye. Bu saldırılar, Türkiye'nin huzuruna, düzenine, büyümesine, ekonomik gelişmişliğine ve halkımızın huzuruna/refahına yapılıyor. Gerek devlet, gerek millet, gerekse siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve özellikle medya bu ateşe imkanı kadar su dökmeli. Bu hepimizin huzurunu kaçıran terör olaylarına karşı, milletçe birlik ruhu içerisinde, aklıselime dayalı olarak teröre ve kirli odaklara karşı yekvücut olduğumuzu göstermeliyiz. Bu olayların ardında şu gerçeği mutlaka görmeliyiz: Hedef, bölgesinde huzuru, demokratik kültürü, kardeşlik ve birlik iklimiyle öne çıkan Büyük Türkiye’nin yolunu kesmek, güçlü ve büyük Türkiye yolculuğunu sona erdirmek.

\r\n

Tek yürek olmak zorundayız. İnanın başka çaremiz yok. Birbirimize düşersek ne olacağımızı, Suriye’ye, Irak’a bakarak apaçık görelim. Ne huzur var, ne güvenli ortam var, ne ticaret var, ne ibadet var. Afganistan’da Rus işgalinden sonrasını hatırlayan var mı? Onurlu bir mücahede ile Rusları ülkeden kovanlar, sonrasında birbirlerine namluyu çevirmiş, ne acı ki, aynı dinin mensubu halklar birbirlerine ölüm yağdırmaya devam etmişlerdi. Gerçi hala öyle. Bi Taliban belası kasıp kavurup gidiyor bölgeyi.

\r\n

Biz de güçlü olarak ayakta kalmak için, Alevi - Sünni, Kürt- Türk birbirimizin sırtına yaslanmak zorundayız. “Biz hep birlikte Türkiye'yiz” diye emperyalistlere, işgalcilere göstermemiz gerek. Dahası, dünyanın ezilmiş, mazlum, çaresiz halklarının gözlerinde beliren parıldama ve yüreklerindeki umut ışığı olan Büyük Türkiye yolculuğumuz yarıda kalmamalı.
\r\nEy necip milletim, dikkat edin;
\r\nSuruç katliamının ardından kardeşliğe ve birlikteliğe vurgu yapmayanlar, ülkemizin işgaline veya bölünmesine payandalık edenlerdir.
\r\nDAİŞ'in, son Ayn El Arab (Kobani) saldırısında HDP'li eşbaşkanlar, faturayı hemen Türkiye'ye kesip, sokak çağrısında bulundular. Hem Demirtaş hem de Yüksekdağ, olay daha yeni yaşanmışken ve hiç kimse saldırının detaylarıyla ilgili bir bilgiye sahip değilken, olayı hemen AK Parti’ye ve MİT'e yıkmaya çalıştı.

\r\n

Cemil Bayık'ın bir gün önce yaptığı gibi, Demirtaş’ta hemen silahlanın çağrısı yaptı. Bu iğrenç saldırıyı da hükümete yükledikten sonra böyle bir çağrı yapanlara, etnik kimliği kullanarak/sömürerek terör diliyle siyaset yapmaya çalışanlara, hiç bir kürt kardeşim artık inanmamalı ve bundan sonra pirim vermemeli.

\r\n

HDP, sırtını teröre yaslıyor diyorlar, buyurun:

\r\n

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ aynen şöyle dedi: “Anlamayanlara tekrar cevap veriyoruz. Biz sırtımızı Rojova'ya, Kobani'ye, IŞİD vahşetine karşı direnen halklara, insanlık mücadelesi yürüten YPG ve YPJ'ye dayıyoruz. Biz sırtımızı YPJ'ye, YPG'ye ve PYD'ye yaslıyoruz, bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz. Bundan sonra da yaslamaya devam edeceğiz…”
\r\nYahu Türkmen ve Arap köylerine gidip “burayı boşaltın, yoksa sizi koalisyon güçlerine; bunlar ışid ci diye söyleriz, köyünüzü bombalatırız” diyerek masum insanları zulümle yerlerinden eden PYD/YPG/YPJ değil mi?

\r\n

Türkiye, son zamanlarda bölge ülkelerindeki yeraltı kaynaklarını sömürmek isteyen ülkelerin yer aldığı küresel emperyalistlerin hesaplarını bozdu. Benim çocukluğumdan hatırladığım yıllarca süren İran-Irak savaşını destekleyen küresel emperyalistler/şeytanlar, bugün şii-sünni ve Türk-kürt-arap ayrımcılığını kaşıyarak, hem müslümanların bir araya gelip güçlenmesine engel oluyor hem de islam dünyasına liderlik edecek Büyük Türkiye’ye engel oluyor. Etnik kökene dayalı terör örgütü PKK/PYD/YPG/YPJ ile din makyajlı terör örgütü IŞİD/DAİŞ’in, taşeron olarak kullanılmasıyla, Büyük ve Güçlü Türkiye’nin engellenmek istendiğini milletimiz çok iyi biliyor artık.
\r\nIşid’i gösterip islamı vurmak isteyenlere de, bölgeyi parçalayıp küçük devletçiklerle sömürmek isteyenlere de, Büyük Türkiye’yi engellemek isteyenlere de millet olarak gelin birlik içinde bir Osmanlı tokadı nakşedelim. Yoksa ağzımızın tadı bozulacak, hayatımız alt üst olacak ve tarih bizi affetmeyecek!
\r\n 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa