EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Sarıgöl’de öğrenciler için sınıf müzeye çevrildi

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde eğitim-öğretim veren Dindarlı Ahmet Yolda Ortaokulu’nda bir sınıf, öğrenciler için müzeye çevrildi. Öğrencilerde tarih ve müze bilinci oluşturmak amacıyla kurulan müzede toplam 352 parça tarihi malzeme ve belge sergileniyor.

Eklenme:12.10.2017 / 16:57          Güncelleme:12.10.2017 / 16:57
Sarıgöl’de müzeye gitme olanağı bulunmayan öğrenciler için Sosyal Bilgiler Öğretmeni Başak Tapçı’nın girişimleriyle Dindarlı Ahmet Yolda Ortaokulu’nun bir sınıfı müze olarak kullanılmaya başlandı. Öğrencilerin evlerinde kullanmadıkları eski malzemeleri getirmesiyle oluşturulan müzeye veliler de yoğun ilgi gösterdi. Koşulların yetersizliği nedeniyle öğrencilerin müzeye götürme olanaklarının olmaması sebebiyle müzeyi onların ayağına getirmeyi seçtiklerini anlatan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Başak Tapcı, ’’Müze kurulurken öğrencilerimin derste edindiği kazanımları somutlaştırmayı, yaşayarak öğrenmelerini, geçmiş yaşantı ile bugün arasında bağ kurmalarını ve kültürel miras duyarlılığını kazanmalarını hedefledim. Bu amaçla çıktığım yolda öğrencilerimin yoğun destek katkı ve katılımlarıyla karşılaştım. Öğrencilerimin tarihi bilince sahip olması beni çok mutlu etti. Müzemizde 352 parça tarihi ürün ve belge sergilememiz de emeği geçen Dindarlı Ahmet Yoldaş Ortaokulu öğrencileri ve velilerine teşekkür ederim’’ dedi. Okulda müze kurma çalışmalarını duyan öğrencilerin evlerinde ne kadar eski kullanılmayan eşyaları varsa ailelerinden izin alarak okula getirdiklerini aktaran Okul Müdürü Ahmet Balamutcu, okulun bir sınıfını müze olarak değerlendirdiklerini söyledi. Balamutcu, ’’Öğrencilerimize tarih ve kültürümüze sahip çıkabilmeleri için yapabileceklerimizi daha iyi aktarmak adına okulumuzda bir müze oluşturduk. Bugüne kadar hiç müze görmeyen öğrencilerimizi de müzeyle buluşturmak istedik. Sosyal Bilgiler öğretmenimizin de katkıları ile başardık. Müzemizi tüm öğrencilerimiz ve veliler her zaman gezme imkanı bulacaklar’’ diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa