EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

OSBÜK heyeti Elazığ’da

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Doğu Anadolu Bölge toplantısı için Elazığ’a gelen OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve yönetim kurulu üyeleri, kürsübaşıyla ağırlandı.

Eklenme:18.10.2017 / 23:12          Güncelleme:18.10.2017 / 23:12
Elazığ’da yapılacak olan OSBÜK Doğu Anadolu Bölge toplantısı için kente gelen OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve yönetim kurulu üyeleri, yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. OSBÜK heyeti, kentte kürsübaşıyla ağırlandı. Çiğköfte ve yöresel lezzetlerin ikram edildiği programda kürsübaşı ekibi türküler seslendirdi.
OSBÜK olarak Türkiye’nin 7 bölgesinde 7 bölge toplantısını gerçekleştirdiklerini belirten Kütükcü, “Elazığ’a Doğu Anadolu Bölge toplantısı gerçekleştirmek üzere geldik. Bugün OSBÜK’in üst kurulunun yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdik. Elazığ kadim bir medeniyet, tarih, ilim, edebiyat şehri. Elazığ son dönemlerde yaşadığı gelişmelerle de aynı zamanda bir sanayi şehridir. Biz bunu yerinde görmekten son derece mutlu olduk” dedi.
Elazığ’ın 4 bin yıllık bir medeniyet şehri olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, “Birlikte yaşama kültürünü en iyi şekilde ortaya koymuş olan Elazığımız aynı zamanda bir sanayi şehridir. Kentlerde bulunan OSB’ler o şehirlerin atan kalpleridir. Orası ne kadar güçlü ise, ne kadar iyi çalışıyorsa o şehrin ekonomisi de o kadar güçlüdür. Elazığ’mızdaki OSB’miz kendi alanını doldurdu. Şimdi ise ikinci organize sanayiyi kurmanın çalışmaları içindeyiz. Valiliğimiz, belediyemiz, ticaret ve sanayi odamızla birlikte hızlı hareket ederek aynı zamanda 23 cazibe merkezi içinde bir il olarak gelecek yatırımcılara hazır bir organize sanayiyi kurmuş olacağız” ifadelerini kullandı.
Bir otelin toplantı salonunda gerçekleşen programa OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Elazığ OSB Başkanı Suat Öztürk ve davetliler katıldı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa