EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Öğrencilere ’Braille Alfabe’ kursu

Sivas Belediyesi, Cumhuriyet Üniversitesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerine yönelik görme engelli braille alfabesi kursu açıldı.

Eklenme:23.10.2017 / 16:24          Güncelleme:23.10.2017 / 16:24
Sosyal Hizmet Bölümü’nden mezun olarak iş hayatına başlayacak olan öğrencilerin gelecekte bulundukları alanlarda görme engelli bireylerle daha sağlıklı iletişim kurmaları ve engelli kişilerin sosyal hayata daha etkin katılımlarını sağlamaları amacıyla açılan kursa ilgi yoğun oldu.
Sivas Belediyesi Engelliler Kültür Merkezi’nde düzenlenen kursun açılışına Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nevzat Öztürk ile çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.
Programda konuşan Prof. Dr. Recep Toparlı, engellilere yönelik sürdürülen faaliyetler hakkında bilgi vererek, "Belediye başkanımıza bu alanı bize tahsis ettiği için çok teşekkür ediyorum. Engelli bireylere yönelik kurslarımız ve faaliyetlerimiz sürekli devam ediyor. Önemli olan engellerin kalpte olmaması, diğer türlü engeller bir şekilde aşılır." dedi.
Sivas’taki kurumlar arası iş birliğinin üst düzeyde olduğunu aktaran Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ise, "Hepimiz dünyaya imtihan için geldik. Engelliler toplamda en çok ilgilenmemiz gereken kişilerdir. Yarın biz de engelli olabiliriz diye düşünmeliyiz. Yarın okullarınızdan mezun olup gittiğinizde sizler de engellilerimize faydalı olacaksınız." şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından eğitmenler Selman Devecioğlu ve Hayri Yılmaz tarafından braille alfabesi kursunun ilk dersi verildi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa