EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

MASKİ’den 3 buçuk yılda 700 proje

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, fiilen kurulduğu tarih olan Temmuz 2014’ten bu yana Manisa’daki altyapı ihtiyaçlarına yönelik 700 proje üretti.

Eklenme:14.11.2017 / 15:04          Güncelleme:14.11.2017 / 15:04
MASKİ Genel Müdürlüğü, 2014 yılı Temmuz ayından bu güne kadar, Manisa’nın 17 ilçesindeki altyapı ihtiyaçlarına etkili çözümler üretmeye devam ediyor. Azim ve sabırla devraldığı görevin altından hızla kalkan MASKİ, öncelikle rafta bekleyen projeleri ele almakla işe başladı. Zorlu yapılanma sürecinin ardından tüm ekipleriyle sahaya inilerek, mahallelerin nabzı tutuldu ve sorunlar yerinde dinlendi. Sonrasında çalışmalarına hızla start veren MASKİ Genel Müdürlüğü, incelemeler sonucunda tespit edilen altyapı eksikliklerine yönelik projeler hazırlayarak hayata geçirmeye başladı. İl genelinde altyapı sorunlarını sıfıra indirmek için MASKİ Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından 700 projeye imza atıldı.
MASKİ Genel Müdürlüğü, atıksu arıtma tesislerinden, içme suyu şebeke, terfi ve isale hatlarına, sağlıklı çevre için kanalizasyon, yağmursuyu ve kollektör hatlarından dere ıslahlarına kadar büyük sorunlara neşter vuran projeler üretti.
Bütünşehir Yasası’nın ardından yıllardır yeterli hizmet alamamış olan köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin altyapısına öncelik verildi. Bu kapsamda, öncelik sırasına göre belirlenen 101 Mahalle için proje hazırlandı. Yıllar önce döşenmiş ya da daha önce hiç altyapısı olmayan mahalleler ‘101 Mahalle Projesi’ ile sağlıklı altyapıya kavuştu. 101 Mahalle Projesi’nin ardından çalışmalarına ara vermeden devam eden MASKİ Genel Müdürlüğü, büyük bir hızla ‘154 Mahalle Projesi’ni hazırladı. Bu kez 12’si belde belediyesi durumundan olmak üzere 154 mahalle için yapım çalışmalarına da başlandı. Büyük çaplı projelerin yanı sıra il genelinde altyapı sıkıntılarına son verecek olan çalışmalar için de projeler üretildi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün, il genelindeki taleplere cevap vermek için yoğun mesai harcadıklarını ifade ederek, “Manisamıza layık olduğu hizmetleri kazandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu güne kadar hemşerilerimiz için Projeler Dairesi Başkanlığımızca 700 proje ürettik. Bu projelerin 650’si biterken 50’si için çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimizce öncelik sırasına göre belirlediğimiz mahallelerde hazırladığımız projelerimizle yılların sorunlarını ortadan kaldırdık. Tabii ki bütün projelerimizi aynı anda uygulamaya almak mümkün olmuyor. Bu işlerin ciddi bir mali boyutu var. Ancak biz durmadan çalışmaya ve yeni projeler üretmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza çözümler üretmek amacıyla bu makamlardayız. Bizim işimiz halkımıza eşit, kaliteli ve hızlı hizmet ulaştırmaktır. Biz, gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışıyoruz” dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa