EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ADÜ’lü öğrenci belgesel dalında özel ödül kazandı

Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Eren Taşyürek, Konya Selçuk Üniversitesinin düzenlediği ödül töreninde Uluslararası Kısa-ca Öğrenci Filmleri Festivali Belgesel Dalı Özel Ödülünü kazandı.

Eklenme:15.11.2017 / 09:22          Güncelleme:15.11.2017 / 09:22
Belgesel, Animasyon, Deneysel, Kurmaca, dalında yarışan ve dereceye giren filmlerin yönetmenlerinin ödüllerini aldığı 17. Kısa-ca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivaline Türkiye genelinde iletişim fakültelerinde okuyan öğrenciler katıldı. Yaklaşık 200 filmin yarıştığı kısa film yarışmasında ADÜ İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema 3. sınıf öğrencisi Eren Taşyürek, jeotermal santrallerinin insan ve çevre sağlığı üzerindeki etkilerini konu aldığı “Sonra Her Şey Bozuldu’’ isimli belgeseli ile Uluslararası Belgesel Özel Ödülü’nü almaya hak kazandı.
Belgeselin Koordinatörlüğünü İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halim Esen, Proje Danışmanlığını ise Araş. Gör. Türker Söğütlüler üstlenirken kısa filmin Yönetmen Yardımcılığını Gizem Görülmez ve Zeki Can Sağlam yaptı.
Genç Yönetmen Eren Taşyürek, çektikleri kısa film ile ilgili olarak, Aydın’ın yeşil bir doğasının olduğunu, incir ile zeytin ağaçlarının jeotermal enerji santralleri tarafından tehdit edildiğini ve bu santrallerin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini anlatmaya çalıştıklarını ifade etti. Kısa filmin daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenlediği kısa film yarışmasında da finale kaldığını belirten Taşyürek, bu ödülün kendilerine büyük bir motivasyon sağladığını ifade etti. Taşyürek, efelik kültürünü tanıtmak amacıyla kısa film çalışmalarına başladıklarını sözlerine ekledi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa