EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

TED Şanlıurfa’da seçim heyecanı

TED Şanlıurfa Koleji ilkokul ve ortaokul öğrencileri, sandık başına giderek öğrenci meclis başkanları ve yardımcılarını seçti. Demokrasi şölenine dönüşen seçim sonuçlarına göre ortaokul bölümünden Mehmet Seyman, ilkokul bölümünden ise Elif Gerger Öğrenci Meclis Başkanı oldu.

Eklenme:15.11.2017 / 11:21          Güncelleme:15.11.2017 / 11:21
TED Şanlıurfa Koleji’nde seçim heyecanı yaşandı. Milli Eğitim Bakanlığı’nca hayata geçirilen “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında Öğrenci Meclis Başkanı ve Başkan Yardımcılığı seçimleri yapıldı. Kolejde ortaokul bölümünden 9 aday, ilkokul bölümünden ise 8 aday olmak üzere toplam 17 adayın başkanlık için yarıştığı seçimlerin propaganda dönemi Demokrasi şölenine dönüştü. Mini miting havasında geçen toplantılarda, başkan adayları kendilerini tanıtıp, projelerini anlatarak arkadaşlarından destek istedi.
Seçim günü geldiğinde kolejin sınıfları oy kullanma işlemi için düzenlendi. Sandıklar sınıflara yerleştirilerek, oy kullanacak öğrenciler için kapalı bölümler oluşturuldu. Gerçek seçim havasında gerçekleşen etkinlikte sandık başına giden öğrenciler destekledikleri adaya oy verdi. Tatlı bir rekabetin yaşandığı seçimde ortaokul bölümünden Mehmet Seyman, ilkokul bölümünden ise Elif Gerger Öğrenci Meclis Başkanlığı’na seçildi. Sonuçların açıklanmasının ardından kazanan öğrencileri ilk tebrik eden rakipleri oldu.
“Heyecanlı ve tatlı bir rekabet yaşattık”
TED Şanlıurfa Koleji Müdürü Arif Kemal Şamat, Milli Eğitim Bakanlığı’nca 2004-2005 sezonundan bu yana uygulanan Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesinin öğrencileri hayata hazırlamak için büyük fırsat olduğunu söyledi. Kolejde ilkokul ve ortaokul öğrenci meclisi başkanı ve başkan yardımcılığı seçimlerinin şölen havasında geçtiğini anlatan Şamat, öğrencilerin kıyasıya ancak tatlı yarışlarının görülmeye değer olduğunu anlattı. Şamat, “Öğrencilere gerçek bir seçim havası yaşatmak için özel sınıflar oluşturduk. Kapalı bölmelerle kime oy verdiklerini saklamaları gerektiğini öğrettik. Hem başkanlık için yarışanlar hem oy verenler heyecan yaşadı ancak sonuçlara da saygı gösterdi. Bizim de hayatı öğretmek adına amacımız buydu” diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir. Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber