EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BİR DE BU AÇIDAN BAKIN MOSKOVA'DAKİ CAMİ AÇILIŞINA;

21. Yüzyılda dünya yeniden dizayn ediliyor.

\r\n

Küresel emperyalist üst akıl;
\r\nİran-Türkiye-Arabistan üçgeninde bir Şia-Sünnî-Vahhabî mezhep savaşı planlıyor.
\r\nBunun diğer adı; İslam iç savaşı.

\r\n

Türkiye, bunun farkında. Ama İran ile Arabistan, gerek Suriye-Irak'ta, gerek Yemen'de örgütler üzerinden şu anda bu savaşı sürdürüyorlar.

\r\n

Küresel emperyalist üst aklın diğer hedefi, kendilerine boyun eğmeyen ve ciddi tehdit olan Rusya'ya "cihad"ı taşımak. Bunu Çeçen-İnguş bağımsızlık mücadelesini yürütme görüntüsüyle ve Suudi Selefiliği, Vahhabîlik mantalitesi üzerinden DAEŞ aracılığıyla yapabilirler.

\r\n

Putin de Tayyip Bey gibi bunu biliyor bu nedenle de Moskova'daki o muhteşem camii açılışına sadece Tayyip Bey'i ve kendine göre ılımlı bulduğu Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı davet ediyor.

\r\n

Putin'in bu kadar islâm hayranlığı, tabiiki stratejik. 20 milyon müslüman yaşıyor Rusya'da. Zaten Çeçenistan'ı zar zor para ve yatırım yığarak kontrol altına alabildi. Bir de "cihad" Rusya'ya kayarsa, her gün Moskova'da bombalar patlar ve bu sonunda Putin'e patlar. Putin bunu gördüğü için, gerek vatandaşı olan müslümanlara jest yapıyor, gerekse selefî ve iran bakış açısını dışlayıp en ılımlı ve zararsız gördüğü Türkiye sünnîliği ile işbirliğine giriyor.

\r\n

Birkaç gün öncesinde de Netenyahu'yu ağırlamıştı Putin. Kendince denge politikası güdüyor.

\r\n

Putin, "Küresel üst akla" hizmet ettiklerini farkedince paralelcileri de mahkeme kararlarıyla okullarını kapatıp ülkeden kovmuştu.

\r\n

Süleyman Hilmi Tunahan Cemaati ise Rusya'da çok aktif ve rahat çalışabiliyor. Ama Putin bu faaliyetlere göz yumuyor. Çünkü Putin, müslümanlardan koptuğu anda kendi sonunu getirmiş olur, bunun bilincinde.

\r\n

Moskova'nın göbeğinde onbinlerce müslümanın katıldığı cami açılışına bir de bu açıdan bakalım ve tüm bu sebepleri Allah'ın hikmeti olarak görelim. Kendi elleriyle İslâm ın dünyaya adaletle hükmedişini hazırlayacaklar inşallah.

\r\n

Fi Emânillah

\r\n


\r\n 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa