EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Çankırı’da Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü etkinlikleri

Çankırı’da, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü" Kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Eklenme:23.11.2017 / 17:49          Güncelleme:23.11.2017 / 17:49
İlk olarak Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ve Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Toplumsal Cinsiyet ve Kadına Yönelik Şiddet” konulu eğitim verildi. Semt pazarında farkındalık oluşturmak ve bu konuda halkı bilinçlendirmek amacıyla stant açılıp broşürler dağıtıldı.
Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner başkanlığında, Çankırı mahalle ve merkez köy muhtarlarına Valilik Birlik Salonunda “Şiddet Nedir, Şiddetin Türleri ve Türkiye’deki Şiddet” konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, kadına karşı şiddetin olumsuzluğundan bahsettikten sonra, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v), kadınlarımıza karşı şiddetin yasak olduğunu, buyurduğunu söylemiştir. Bu bağlamda kadınlarımızın inançlarımıza bağlı olarak toplumda belli bir yer kazanmaları gerekmektedir” dedi. Yıldırım, müdürlük bünyesinde kadına karşı mücadele konusunda yapılan çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi verdi.
Müdürlüğü bağlı Kadın Konukevi Müdiresi tarafından, bilgilendirme toplantısı kapsamında “Şiddet Nedir, Şiddetin Türleri ve Türkiye’deki Şiddet"in tanıtımı ve bu konuda yapılacak olan çalışmalar, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konusunda İl Müdürlüğü tarafından yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.
Programın akabinde Çankırı’da bulunan bir kafe, STK desteğiyle ismi değiştirilerek “Kadına Şiddete Dur De Cafe” olarak faaliyet göstermeye başladı. Kafede kadına yönelik şiddete karşı broşürler dağıtıldı. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü olduğu için kadınlar çalıştırılmayıp gün dolayısıyla servisleri erkekler gerçekleştirdi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa