EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

SUUDİ ARANİSTAN'DA OLAN ASIL MESELE...

Suudi Arabistan'da neler oluyor?

\r\n

Mekke'de HAC farizasını yerine getirme esnasında son 25 yılda 3500 kişi ölmüş, bunun dörtte biri, yani 900'e yakını bu yıl vefat etmiş!

\r\n

Bu yıl Hac mevsiminde iki buçuk milyondan fazla müslümanın hac farizasını yerine getirirken karşılaştıkları vinç kazası ile izdiham âfeti doğal mı yoksa, doğal görünümlü kaza/âfet mi?

\r\n

19 yaşında Riyad Valisi olan, Savunma Bakanlığı yapan, 80 yaşında Suudi Arabistan'ın yeni kralı ilan edilen Selman bin Abdulaziz, muhafazakar ve gelenekçi olmasının yanında Amerika, İzrael ve İngiltere'yi kendinden önceki kralların aksine sevmiyor olmasının, bu kazaların ortaya çıkışında katkısı var mıdır acaba?

\r\n

Haa bir de; yeni Kral Selman'ın, Amerikan sevdalısı (uşağı) ve İzrael hayranı olan Suud istihbaratının başı Prens Beder'i görevden almasının ve bununla birlikte tüm kabineyi de değiştirmesinin bu olayların yaşanmasında bir etkisi var mıdır ki?

\r\n

"Küresel emperyalist üst akıl", dış politikasında daha aktif hâle gelen Suudi Arabistan'ı, aynı Suriye gibi veya Yugoslavya gibi küçük devletçiklere bölmek için acaba doğal görünümlü kazaların da içinde bulunduğu bir planı devreye mi soktu?

\r\n

Yeni Kral Selman, Suud'un parçalanma planını görüp de Rusya ile onun için mi çeşitli alanlarda işbirliğine girişti? 19 Haziran'da Rusya ile Arabistan'ın imzaladığı enerji işbirliği dahil 6 farklı kategorideki antlaşma;
\r\nRusya ile Arabistan'ın üzerine "küresel emperyalist üst aklın" şimşeklerini mi çekiverdi yoksa?

\r\n

Suudi Arabistan 5 yıl içerisinde Rusya'ya 10 milyar dolar yatırım yapacak. Yeni Arap ordusunu kuran Suud, 80 milyar dolarlık silah aldı. Almaya da devam edecek. Bunun hatrı sayılır bir kısmı Rusya'dan olabilir. Çünkü, bu yıl Hazşran ayında Suud; 'Rusya'dan silah almamıza kimse mânş olamaz' diyordu. Bu tutum ve söylem, "Küresel emperyalist üst aklın" hiç hoşuna gitmemiş olabilir mi?

\r\n

21. Yüzyılda dünya yeniden dizayn ediliyor.

\r\n

"Küresel emperyalist üst akıl", bizim de hoşumuza gidecek olan; 'Müslümanların Hac organizasyonunu iyi yapamıyor bu Suud' argümanını işleyerek, Mekke (Ka'be)'nin ve Medine (Ravza)'nin yönetimini, kendi güdümlerine almak için her türlü şer planı işlettikleri Türkiye'ye mi vermek istiyorlar?

\r\n

Bu yıl haziran aylarında Wikileaks'ın Suudi Arabistan'ın insan hakları ihlallerini de kapsayan 60 bin belge yayınlaması acaba tesadüf mü?

\r\n

Washington Post, yine bu yıl Temmuz ayında Suudi Arabistan'ın Rusya ile yakınlaşmasını, ABD'ye "Darbe" olarak nitelendirmişti.

\r\n

Ve dün Suud Kraliyet Sarayından Kral Selman'ın torununun bir mektubu yayınlandı: 'Kral Selman istifa etmezse kraliyetimiz çöker' diyor torun. Eğer Kral Selman, derhal gitmezse, parçalanırlarMIŞ!

\r\n

Tam bu esnada katil ve işgalci izrael, Mescid-i Aksa'ya saldırılarını arttırıyor, gencecik fidan islâmın onurlu kızı Hedil El-Heşlemun'u dünyanın gözünün içine baka baka vahşice katlediyordu. Bugünlerde müslümanların ilk kıblesi ve üçüncü hatam mescidi olan neyt-i makdis (Aksa), her gün izrael işgalcilerinin pis postallarıyla çiğneniyor, yakılıp yıkılıyordu.

\r\n

Suudi Arabistan, Osmanlı'dan ayrılırken bu Suudi Ailesini, İngilizler atadılar. Bunlar da Vahhabi anlayışı ile Osmanlı tarihi mirasını yıktılar, yok ettiler. Müslümanı müslümana kırdırıp yok ettirme projesi hep dipdiri...

\r\n

Korkarım ki; hac işlerini iyi organize edemiyorlar fikrini ortaya atanların amacı, Mekke'ye ortak bir yönetim ve kendilerinin güdümünde bir "halife" projesi olabilir.

\r\n

Hac organizasyonunun ortak bir yönetime verilmesi ve "islamın halifesi" hususlarının, zaten bizim arzuladığımız ve talep ettiğimiz bir hedef olması, bize yutturarak uyutup bizi güdecekleri bir zoka mıdır yoksa Allah'ın bir hikmeti olarak, küreselciler eliyle gerçekleşecek ve İslâmın yeryüzüne adalet ve merhamet götürerek hükümran olacağı bir olgu mu?
\r\n...

\r\n

Fi Emanillah

\r\n

 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa