EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Salihli OSB’de 19 firmaya yer tahsisi yapıldı

Yatırımcıların gözdesi haline gelen Manisa’nın Salihli ilçesi Organize Sanayi Bölgesi (OSB), 2. Etapta bulunan sanayi parsellerine firmalardan yoğun arsa tahsis talebi almayı sürdürüyor. Salihli Belediye Başkanı ve aynı zamanda Salihli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda, yatırımcılara sağladığı cazip ve ekonomik imkanlar nedeniyle bugüne kadar 31 firmanın yer talebinde bulunduğu Salihli OSB 2. Etapta, 19 firmaya yer tahsisi yapıldığını açıkladı.

Eklenme:16.01.2018 / 10:01          Güncelleme:16.01.2018 / 10:01
Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen törende, Salihli OSB 2. Etap sanayi parselleri için başvuru talebinde bulunan Feeedtech Makine Sanayi Ltd. Şti. yetkilisi Rasim Selçuk ve GND Süt Ürünleri AŞ. yetkilisi Zülküf Kopuz ile Belediye Başkanı Zeki Kayda arasında arsa tahsis sözleşmeleri imzalandı. Salihli OSB Müdürü Çağrı Duygu’nun da katıldığı görüşme sonunda açıklamalarda bulunan Başkan Kayda, arsa tahsisi yapılan iki firmanın kuracakları işletmelerde 150 kişiye istihdam sağlayacaklarını belirterek, sözleşmenin her iki firmaya da hayırlı olmasını diledi.
Başkan Kayda, 13 bin 700 metrekare yer tahsisi yapılan Feedtech firmasının 50 kişilik istihdam ile gıda ve tarım makine üretimi gerçekleştireceğini, diğer firma GND Süt Ürünlerinin de 9 bin 600 metrekarelik alan üzerinde kurulacak işletmede 100 kişilik istihdamla süt ürünleri ve dondurma üretimi yapacağını söyledi. Başkan Kayda, hem Ege Bölgesindeki hem de ülke genelindeki firmalardan yoğun talep alan Salihli OSB’ye tüm yatırımcıları davet etti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber