EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Su altı fotoğrafçıları kurumsal bir temsilciye kavuştu

Su Altı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneği (SUFOD) 1. olağan genel kurulu İstanbul’da gerçekleştirildi. Yeni yönetim kurulu oy birliği ile seçilerek Ateş Evirgen’in başkanlığında görevine başladı.

Eklenme:16.01.2018 / 10:03          Güncelleme:16.01.2018 / 10:03
Ülkemiz su altı fotoğrafçılığının ve filmciliğinin evrensel ölçekte çağdaş bir seviyeye gelebilmesini derneğin vizyonu olarak belirlediklerini ifade eden derneğin kurucu başkanı Ateş Evirgen, başlıca amaçlarını amatör ve profesyonel amaçlar için su altı fotoğraf ve filmciliği konusunda uluslararası ölçekte referans alınacak çalışmalar yapmak şeklinde ifade etti. Evirgen, çevre duyarlılığına sahip, yeterli bilgi ile donanmış ve birikimini bu alanda kullanacak kişilerin bir dernek çatısı altında bir araya gelmesinin önemli olduğunu belirterek, kurs, seminer, çalıştay gibi etkinlikler düzenleyeceklerini, Türkiye’nin sualtı görüntü envanterini çıkartacaklarını ve geleceğin sualtı görüntüleme uzmanlarının yetişmesine kurumsal bir çerçevede yardımcı olacaklarını vurguladı.

“Denizlerimizin altı da vatanımız!”
2017 yılında kurulan SUFOD’un günümüz koşullarında ertelenemez bir ihtiyaçtan doğduğunu belirten Evirgen, “Denizlerimiz her türlü yöntemle dur durak bilmeden av yaptığımız, kirlettiğimiz ve tüm bunların neticesinde artık ne yazık ki acilen savunulması gereken bir duruma düşmüş zenginliğimizdir. Oysa ki vatan, sadece üzerinde yaşadığımız bir kara parçasından ibaret değil. Tıpkı karadaki endemik bitkiler gibi, Türkiye’nin denizlerinde de yalnızca bizim sularımıza özgü pek çok canlı var. Denizlerimizin altı da, üstü de aziz vatanımızın değerli bir parçasıdır. Bu alanı savunmak, güzelliklerini belgelemek ve tanıtmak, bilimsel araştırmalara, sualtı fotoğraf yarışmalarına destek vermek sualtı görüntülemesine gönül vermiş bizler için salt bir hobi değil aynı zamanda asli bir görevdir. SUFOD ülkemizin deneyimli ve değerli sualtı fotoğrafçılarını ve filmcilerini bir araya getirmeye devam edecektir. Derneğimizin bölgesel düzeydeki temsilcilerinin ve alt komitelerinin tespiti de önümüzdeki günlerde yapılacak” dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber