EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Çorlu’da "Özgür Kudüs" konferansı

Çorlu Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından "Özgür Kudüs" konulu konferans düzenlendi.

Eklenme:17.01.2018 / 23:51          Güncelleme:17.01.2018 / 23:51
Çorlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta Filistinli akademisyen Yrd. Doç. Dr. Müncid Ebubekir ile Burakder Genel Başkanı Adem Yenihayat konuşmacı olarak yer aldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Çorlu Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Kurtuluş Ay, Kudüs konusunun son derece önemli olduğunu kaydetti. Her Müslüman’ın hayatında bir kez dahi olsa Kudüs’e giderek Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmesi gerektiğini belirten Ay, “Yaşanan gelişmeler bize Kudüs’ün önemini bir kez daha gösteriyor. Kudüs’ün Filistin’in başkenti olması için verdiğimiz mücadele kararlılıkla ve sonuna kadar devam edecek. Devletimizle, milletimizle el ele verdik Kudüs için mücadele ediyoruz. Kudüs bizim kırmızı çizgimiz” dedi.
Daha sonra tercümanı aracılığı ile katılımcılara Kudüs konusunda bilgiler aktaran Filistinli akademisyen Yrd. Doç. Dr. Müncid Ebubekir, Müslümanların ortak noktası olan Kudüs’ün tarih boyunca peygamberlere ev sahipliği yaptığını belirtti. Ebubekir, Mescid-i Aksa’nın Müslümanların ortak konusu ve sorunu olduğunu, burada yaşanan olayların çok üzücü olduğunu ifade etti.
Burakder Genel Başkanı Adem Yenihayat’ın da konuşma yaptığı konferansı Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Kerim Atalay ile Çorlu Müftüsü Adem Gülmek de takip etti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa