EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Engelsiz Siniz Vakfı: "Engelli bireylere yapılan şiddete hep birlikte dur diyelim’’

Engelsiz Siniz Vakfı Kurucu Başkanı Bahattin Demir, engellilere yönelik şiddete son verilmesi gerektiğini belirterek, “Bu konu hakkında vakıf olarak önemli çalışmalarımız var. Ancak en önemlisi eğitim. En başta ailelerin eğitilmesi gerekiyor” dedi.

Eklenme:18.01.2018 / 14:38          Güncelleme:18.01.2018 / 14:38
Engelsiz Siniz Vakfı Kurucu Başkanı Bahattin Demir, engelli bireylere yapılan şiddeti kınayarak tepki gösterdi. Demir, Adana’da işitme engelli genci minibüste tekme tokat döven 4 kişinin gözaltına alınmasının da önemli olduğuna dikkat çekti.
Son 5 yılda engellilere yönelik basına 392 şiddet olayı yansıdığına ve şiddetin son bulması için eğitimin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Engelsiz Siniz Vakfı Kurucu Başkanı Bahattin Demir, "Bu konu hakkında vakıf olarak önemli çalışmalarımız var. Ancak en önemlisi eğitim. En başta ailelerin eğitilmesi gerekiyor. Mahalle baskısını kaldırmanın en temel yollarından biri bu. Çünkü engelli çocuklarımız bize yüce Allah’ın birer emanetidir’’ dedi.

"Engelli haklarına suistimal olmamalı"
Herkesin vicdan muhakemesi yapması gerektiğini belirten Demir, "Bu özel çocuklarımızın sevgiye şefkate ve ilgiye muhtaç. Hiç mi hiç kirlenmeyen tertemiz kocaman bir yürekleri var. Bizlerin hırsları, hesapları, planları, hedefleri var. Onların ise sadece sevgiye ve anlaşılmaya ihtiyacı var. Engellilerin haklarını suistimal eden, onlar üzerinden rant sağlayanlara da fırsat vermeyelim. ” diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber