EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Diyabet hastaları bilinçlendirilecek

Dursunbey Devlet Hastanesinde görev yapan Uzman Doktor Ali Kırık, Dursunbey’de oldukça yoğun görülen Diyabet (Şeker Hastalığı) hastalarına yönelik olarak 7 Şubat’ta eğitim semineri verecek.

Eklenme:18.01.2018 / 14:42          Güncelleme:18.01.2018 / 14:42
Dursunbey Devlet Hastanesi bünyesinde 7 Şubat Çarşamba günü M. Akif Ersoy Kültür Merkezinde diyabet hastalarına yönelik olarak eğitim semineri verilecek. Dursunbey’de görevli Uzman Doktor Ali Kırık tarafından verilecek olan bu eğitim kapsamında diyabetli ve diyabetli yakınlarına yönelik bilincin arttırılması için bilgiler verilecek.
Konu hakkında açıklama yapan Uzman Doktor Ali Kırık, Dursunbey’de görev yaptığı süre içerisinde Diyabet ve Hipertansiyon hastalarının özellikle kontrol açısından ciddi sıkıntılarının olduğunu söyledi. Kırık; “Bir çok hastamız kontrollerini aksatmış,zamanında gelmemiş. Hatta bazı hastalarımız hiç tedaviye gelmemiş. Bu hastalarımız sadece ilaç yaz, rapor yaz gibi takipler yapılmış. Bunun sonucunda bu hastaların ilerleyen zamanlarda şeker ve tansiyona bağlı olarak Böbrek hastalığı, Karaciğer hastalığı, göz hastalıkları ve bunun gibi bir çok hastalığa yakalandıkları görülüyor. En çokta kalp hastalıklarını tetiklemekte. Bizde bu hastalara poliklinik haricinde bir eğitim vermeyi düşündük. Bu hastalara yönelik Hasta eğitim toplantısı ve seminerleri yapmayı planladık. İlk semineri de 7 Şubat’ta yapağız. M. Akif Ersoy Kültür Merkezinde yapacağımız bu eğitime bu tür hastalarımızın katılımını bekliyoruz. Bu hastaların neler yapması gerektiğini anlatacağımız toplantımıza katılımları bekliyoruz” dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber