EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Bursa’dan jandarmaya tarihî destek

Bursa Valisi İzzettin Küçük, 1845 yılında Sultan Abdülmecid Han tarafından ‘Mekteb-i Fünun-u İbadi’ adı ile askerî okul olarak kurulan ve Bursa’nın tarihinde önemli bir yere sahip Işıklar Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nda incelemelerde bulundu.

Eklenme:18.01.2018 / 14:43          Güncelleme:18.01.2018 / 14:43
Işıklar’ın tarihî bir okul olduğunu belirten Küçük, “Eski Işıklar Askeri Lisesi, yeni adıyla Işıklar Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nu ziyarete geldik. Burası kuruluşu ile Osmanlı İmparatorluğu’ndan beri askeri lise olarak hizmet ediyordu. Uzunca bir süre kapalı kaldı. Çeşitli alternatifler tartışıldı. Ama bu binanın ruhuna, yapısına, daha önceki kullanım amacına uygun olarak burası Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu oldu. Burada öğrencilerimiz 2 senelik bir eğitim alacaklar. Şu anda 168’i bayan olmak üzere 1645 öğrencimiz, ‘Mehmetçiğimiz’ eğitim görüyor. Böylece olabilecek en güzel değişim ve dönüşüm gerçekleşti. Komutanlarıyla, öğretmenleriyle, idare personeliyle ve öğrencileriyle burası Jandarmamıza yakışan kuvvetli bir eğitim yuvası oldu” dedi.
Dersliklerde eğitim gören kız ve erkek öğrencilerle bir araya gelen Vali Küçük, “Memleketimizin değişik köşelerinden geldiniz ve burada bir süre eğitim göreceksiniz. Ordumuzun çok kıymetli mensubu olarak jandarma teşkilatımızda değişik görevler yapacaksınız. Bu süre zarfında muhteşem şehir Bursa’yı daha da yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Sizler bizim burada misafirimizsiniz, evlatlarımızsınız. Sağlık ve sıhhat içerisinde eğitiminizi tamamlamanız en büyük temennimiz” diye konuştu.
Ziyaret esnasında Bursa Valisi İzzettin Küçük’e Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu da eşlik etti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa