EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Eskişehir’de Termik Santrale Hayır mitingi iptal edildi

Eskişehir’de yapılaması planlanan ‘Termik Santrale Hayır’ mitingi, valilik tarafından izin verilmemesi sebebi ile yapılamazken, alana gelen Tertip ve Düzenleme Komitesi üyeleri alana gelen vatandaşları bilgilendirerek uyardı.

Eklenme:24.02.2018 / 16:26          Güncelleme:24.02.2018 / 16:26
Sıhhiye Meydanında 24 Şubat Cumartesi günü yapılması planlanan ‘Termik Santrale Hayır’ mitingine, Eskişehir Valiliği tarafından geçtiğimiz günlerde güvenlik gerekçesiyle izin verilmemişti. Miting Tertip ve Düzenleme Komitesi üyeleri, alınan karar doğrultusunda bugün meydana giderek mitinginin iptal edildiğini duyurdu. Yaşanan durumdan habersiz alana gelen vatandaşlar da miting tertip komitesi tarafından uyarılarak geri gönderildi.
Tertip komitesi adına konuşan Günay Ayaz, mitingin Eskişehir Valiliği tarafından iptal edildiğine işaret ederek, “Miting valilik tarafından yasaklandı. Biz buraya mitingin yasaklandığını duymayan Eskişehir’den varsa mitingin yasaklandığına dair bilgilendirmek için buraya geldik. Hepiniz biliyorsunuz bu yasaklama kararı bizi çok üzdü. Burada da emniyetten arkadaşlarımız geldi. Gerekli önlemleri almış. Herhangi bire sorun olmadan buradan dağılacağız. Ama burada şunu söylemek istiyoruz, yasaklar, engellemeler çok hoş bir durum değil Eskişehirliler bunu kabul etmezler. Onun için önümüzdeki dönemde Eskişehir’deki insanlarımız termik santrale karşı mücadelemizi devam ettireceklerdir. Gerekli tepkileri göstereceklerdir. Bundan hiç bir kuşkumuz yok” ifadelerini kullandı.
Yapılan açıklamanın ardından tertip komitesi üyeleri de dağıldı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir. Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber