EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Çocuk ve kadına yönelik saldırılar protesto edildi

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde toplanan kadınlar, çocuklara ve kadınlara yönelik cinsel istismarı ve şiddeti kınamak için yürüdü.

Eklenme:24.02.2018 / 17:00          Güncelleme:24.02.2018 / 17:00
Çocuklara yönelik cinsel istismar, kadına yönelik şiddet ve tecavüz olaylarının sıkça gündeme gelmesi üzerine Yalova’nın Çınarcık ilçesinde sosyal medya üzerinden haberleşen yaklaşık 200 kişilik bir grup, protesto yürüyüşü gerçekleştirdi. Vali Akı Caddesi boyunca sloganlar eşliğinde yürüyen çoğunluğunu kadınların oluşturduğu vatandaşlar ellerinde pankartlar taşıdı. Cumhuriyet Meydanına kadar devam eden yürüyüşe diğer vatandaşlarda alkışlarla destek verdi.
Cumhuriyet Meydanında katılımcılar adına açıklamayı ise Aysel Demir adlı kadın yaptı. Çocuğa ve kadına yönelik saldırıların toplumsal bir yara haline geldiğini dile getiren Demir, “Türkiye’de özellikle son dönemlerde cinsel istismar, aile içi cinsel istismar, kadına ve çocuğa tecavüz haberleri yükseliyor. Her gün duyuyor, okuyor, izliyor ve üzülüyoruz. 2016 yılında adli tıbba gelen çocuk istismar vaka sayısı 40 bini aşmış durumda. Bu ne demek ? 40 bin çocuğun ve aynı zamanda ailesinin hayatı söndürüldü demektir. Ne yazık ki bu durum ülkemizin en önemli meselelerinden biri haline gelmiştir. Üstelik bu mesele bir çocuk olunca partiler üstü bir durumdur. Yani siyasi değil insanidir ve toplumsal bir yaradır. Bizler bir anne, baba, anneanne, babaanne, dede olarak insani görevimizi yapmalıyız. Bunun için çocuklar konusunda birlikte hareket etme zamanımız gelmiştir” dedi.
Yapılan basın açıklaması sonrasında protesto yürüyüşüne katılan grup olaysız bir şekilde dağıldı

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir. Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber