EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Kayyumdan kadınlara özel iş yeri

İçişleri Bakanlığınca Bitlis Belediyesine kayyum olarak görevlendiren Vali İsmail Ustaoğlu, çarşı merkezinde kadınların istifade edebileceği bir iş yeri açtı.

Eklenme:17.04.2018 / 16:35          Güncelleme:17.04.2018 / 16:35
Sosyal Destek Programı (SODES) ve Bitlis Belediyesi bünyesinde açılan Kadın Yaşam ve El Sanatları Evinde, kadınlar evlerinde veya kurslarda yaptıkları el emeği göz nuru el işi ürünlerini sergileyip satabilecekler. Yapılan mekanın açılışına Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, eşi Şenay Ustaoğlu ile birlikte katıldı. Kadın Yaşam ve El Sanatları Evini gezen Vali Ustaoğlu, burada gazetecilere bir açıklama yaptı. Bitlis Belediyesinde başkanlık görevine başladığı zaman bu konuda çok istek ve şikayetlerle karşılaştığını ifade eden Ustaoğlu, “Bitlis’te belediye başkanlığı görevine başladığımda, bayanlarla ilgili ziyarete gelen sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcilerinin en fazla dile getirdiği husus, ‘burada birçok evde bayanlarımız el emeği göz nuru bir şeyler yapıyor, ama bunların değerlendirilmesine yönelik bir mekan yok’ konusuydu. Bitlis’te aile destek merkezi (ADEM) ve kadın yaşam merkezlerimizde bayanlara yönelik yapılan çalışmalar var, ama maalesef bunların sergilendiği ve satışa sunulduğu bir mekan sıkıntısı vardı. Burası daha önce sağlık ocağı olarak kullanıyordu. Bizde belediye olarak alıp düzenlemesini yaparak en fazla ihtiyaç olan ve bayanların vakit geçireceği bir yer haline getirdik. Burası iki kattan oluşmaktadır. Alt katı aile ve kadın yaşam merkezimizin el sanatlarının satış merkezi olarak kullanılacağı, üst katında ise bayanlarımızın oturacağı ve vakit geçirebileceği, çocukları için oyun alanlarının olduğu ve bunun yanında özellikle merkezde en fazla sıkıntı çektiğimiz bayanların gelip burada vakit geçireceği güzel bir mekana dönüştürdük. En önemlisi de evde bir şekilde aile bütçesine katkı olsun diye yapmış oldukları el sanatlarının da satışlarının gerçekleşeceği bir mekana dönüştürdük. Bu çalışma ile ciddi bir boşluğu Bitlis Belediyesi olarak giderdiğimizi düşünüyoruz. Hayırlı uğurlu olsun, bol kazançlar diliyoruz. Özelliklerin bayanların evlerde yapmış oldukları ürünlerin dışarıdan gelen misafirlerimizin de Bitlis’te bir yeri gezmek istediklerinde el sanatlarını görebileceği bir mekan haline gelmiş oldu” diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber