EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

TİKA’dan Meksika’da sera kurulumu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Meksika’da sebze üretimini desteklemek ve bunların ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımı yapılması amacıyla iki sera kuruldu.

Eklenme:18.06.2018 / 10:24          Güncelleme:18.06.2018 / 10:24
Meksika’da kırsal kesimden gelen göçler sebebiyle sosyo-ekonomik marjinalleşmenin en yoğun olduğu ve kamu hizmetlerinin istenilen düzeyde verilemediği bölgelerin başında Iztapalapa ilçesi geliyor. İlçede geçim sıkıntısı çeken insanlara yönelik hizmet verilmek üzere kurulan 2 serada domates, pazı, kereviz, kişniş, turp ve havuç gibi ürünler yetiştiriliyor. Sebze paketi desteğinin yanı sıra kadınlara yönelik kırsal üretim, küçük ölçekli bitki üretimi, dikey ve hidroponik (topraksız) bahçe üretimi konularında kurslar ve atölye eğitimleri de veriliyor. Kötü hava koşulları, geçtiğimiz yıl seraların harap olmasına neden olmuş, ihtiyaç sahibi insanlara yapılan sebze yardımları kesilerek, kadınlara verilen atölye eğitimlerinin de durmasına yol açmıştı.
TİKA tarafından yenilenen seralarda yılda 300 bin kişiye hizmetin verilmesi sağlandı. Domates fidelerinden ilk hasadı alan kadın çalışanlar sevinç ve mutluluklarını açılış töreninde TİKA ile paylaştı. Verilen destekten dolayı TİKA’ya teşekkür eden belediye yetkilileri de sebze üretimi konusundaki atölye eğitimlerine de en kısa zamanda yeniden başlanacağını ifade etti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber