EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Kan bağışçılarına ödül

Türk Kızılayı Çorum Şubesi tarafından, İskilip ilçesinde kan bağışında bulunan 10 kişiye madalya verildi.

Eklenme:19.06.2018 / 16:53          Güncelleme:19.06.2018 / 16:53
Dünya Kan Bağışçıları Günü dolayısıyla düzenlenen programda düzenli kan bağışında bulunan vatandaşlar altın, gümüş ve bronz madalya ile ödüllendirildi.
Türk Kızılay’ına düzenli olarak kan bağışında bulunan bronz, gümüş, altın madalyanın yanı sıra plaket hediye ettiklerini dile getiren Kan Bağışı Kazanım Personeli Yasemin Çal Güloğlu, “Bunların maddi olarak bir önemi olmasa da manevi olarak değeri yüksek. İskilip’te de 10 bağışçının madalya almaya hak kazandığını tespit ettik. Bugün onlara madalyalarını takdim edeceğiz” şeklinde konuştu.
Kan bağışında halkın desteğine ihtiyaç duyduklarını dile getiren Güloğlu, “Kan bağışı çok önemli. Yapay olarak üretilmiyor. Çorum’daki hastanelerde her gün 65 ünite kan kullanılıyor. Buda her gün 65 kişinin kan bağışında bulunması anlamına geliyor. Herkesi kan bağışına davet ediyoruz. Kan bağışında bulunarak birbirimizin şifa bulmasına vesile olabiliriz” dedi.
Kızılay’a yaptığı kan bağışı nedeniyle bronz madalya ile ödüllendirilen İskilip Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde görevli itfaiyeci Ramazan Akkulak ise, kan verince mutlu olduğunu belirterek, “Bir hasta için bir yaşam kaynağı olacağını düşündüğüm için kan veriyorum. Bundan da mutlu oluyorum. Milletimize faydalı olmak ve sağlığımız için sürekli kan veriyorum" ifadelerini kullandı.
İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma da, İskilip halkının duyarlı davranışından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, kendisinin de düzenli olarak kan bağışında bulunduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber