EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

KKTC’de başörtülü öğrenciler diplomalarına kavuştu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) başörtülü oldukları gerekçesi ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lise diplomaları onaylanmayan öğrenciler, bugün ’’vefa’’ töreni ile diplomalarına kavuştu.

Eklenme:25.06.2018 / 21:35          Güncelleme:25.06.2018 / 21:35
KKTC’deki Hala Sultan İlahiyat Kolejinden mezun olan ve başları kapalı olduğu gerekçesi ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lise diplomaları onaylanmayan öğrenciler, bugün ’’vefa’’ töreni ile onaylamış diplomalarına kavuştu. Hala Sultan İlahiyat Kolejinde yapılan törene mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende konuşan Okul Aile Birliği Başkanı Hikmet Kaynarca, “Yapmış olduğumuz eylem, sivil toplum örgütlerinin çalışmaları ve Türkiye Cumhuriyeti’nin katkısı ile şuanda KKTC’deki başörtüsü ile diploma alma sorunu temelli çözüme kavuştu” dedi.
Diplomasına kavuşan öğrencilerden Sacide Kulu, "İki, üç gün önceki diploma töreninde diplomalarımız imzalanmamıştı. O gün buruk bir sevinç vardı. Hem biz diplomalarımızı alamadığımız için üzülüyorduk hem de diplomalarını alabilen arkadaşlarımız bizim için üzüldüler, kendi sevinçlerini yaşayamadılar. Bu süreçte daima yanımızda oldular, onlara da ayrıca teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.
Hanife Günay adlı öğrenci de bir önceki diploma töreninin yaşananlardan dolayı buruk geçtiğini belirterek, “Eğitim Bakanlığı önünde toplandığımızda yalnız olmadığımızı hissettik. Bize gönülden destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber