EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Hilvan içme suyu arıtma tesisi çalışmaları sürüyor

Hilvan’da Atatürk Barajı’ndan arıtacağı 15 bin ton suyunu ilçe hanelerine ulaştıracak olan Hilvan İçme Suyu Arıtma Tesisinde çalışmalar sürüyor.

Eklenme:16.07.2018 / 14:59          Güncelleme:16.07.2018 / 14:59
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa’nın tümünde alt yapı eksiklikleri bir bir çözülerek geleceği esas alan çalışmalar sürüyor. Kent merkezi, ilçeler ve bunlara bağlı kırsal mahallelerde kanalizasyon, yağmur suyu drenaj ve içme suyu çalışmalarının yanı sıra önemli projeleri hayata geçiren ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, atık su arıtma tesisleri, içme suyu arıtma tesisleri gibi devasa hizmetleri vatandaşların hizmetine sunmaya devam ediyor.
Şanlıurfa genelinde vatandaşlara arıtılmış su sağlamak adına tüm ilçelerde su arıtma tesisi çalışması başlatan Büyükşehir Belediyesi, Birecik, Halfeti, Viranşehir ve Suruç ilçesinde de yapacağı su arıtma tesisi ve ana isale hattının ihalesini gerçekleştirdi.
Günlük 15 bin ton arıtılmış su
Şanlıurfa’da su kaybının önüne geçebilmek ve su tasarrufunu sağlamak adına çalışmalarını yürüten ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, tüm vatandaşlara temiz, sağlıklı içme suyu kavuşturmak için DSİ Genel Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü Hilvan içme suyu arıtma tesisi çalışmaları aralıksız devam ettiriyor. 20 bin 422 metrekarelik alana sahip olacak olan içme suyu arıtma tesisi, Atatürk Barajı’ndan alınacak günlük 15 bin metreküp ham suyu arıtarak, suyu içmeye hazır hale getirecek ve ilçe halkına arıtılmış, temiz ve sağlıklı içme suyu sunacak.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber