EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BİLİM ÇAĞINDA BİLİM YUVASINDA, KORKU VE ÇÖZÜMSÜZLÜK ÜRETENLER

Müslümanlara kör, sağır, gaddar ama illegal çetelere müşfik tüm rektörler yöneticilik görevinden alınmalıdır. Böylece bilimin önü açılmalı, buraları gerçekçi, ayakları yere basan, kendini toplumun bir parçası görenler yönetmelidir.

\r\n

Bir kişinin iyi profesör olması, aynı zamanda iyi yönetici olabileceği anlamına gelmez. Üniversitenin bulunduğu şehirden kopuk, içinde yaşadığı toplumdan kopuk, sivil toplum kuruluşlarından kopuk, siyasetten kopuk, düğün-dernek, cenaze-taziyeden kopuk, kendi dünyalarında akademik enaniyetlerinin kabarttığı egolarıyla başbaşa olanlardan da iyi yönetici olmaz.

\r\n

Bir de kendisine her yönden güvenilerek seçilip, koltuğa oturunca "tarafsızız" edebiyatı yapanlar var ki; evlere şenlik.

\r\n

Mahallenin liyakatli çocukları haricinde kim varsa hepsine çanak tutup, omuzları üzerinde yükseldiklerini ise küçümseyip, burun kıvıran, yüzünü ekşiten, hayırlı hizmet/etkinliklere tarafsızlık kılıfına sığınarak izin vermeyen, eleştiriye tahammülsüz, burnundan kıl aldırmayan mütekebbirler var ki… ne desem bilemedim.

\r\n

Ama açık ve net belirteyim;
\r\nBiz, zalimlerin saldırdıkları mescidlerden cumhurbaşkanı da, rektör de çıkarmasını biliriz. Biz, kendilerinden, Medeniyet Davamıza hizmetten başka hiç bir şey beklemediklerimizin, koltuğun başdöndürücü büyüsüne kapılarak kurdukları korku imparatorluklarını yerle bir etmesini de biliriz!...

\r\n

* * *

\r\n

Çeşitli rektörlerden bahsetmişken aklıma geldi;

\r\n

Manisa'da müthiş talep patlaması olan İmam-Hatip Okulu için fiziki mekan yok diyorlar. Nasıl olmaz?

\r\n

Yeri devlete (Eski Zirai Donatım'a) ait olan, şu anda İlahiyat Fakültesi'nin geçici olarak kullandığı bina ne güne duruyor?

\r\n

Yoksa Rektör vermiyor mu?

\r\n

Yok canım, vermez mi hiç?

\r\n

Bozköy Kampüsünde bulunan İktisat Fakültesi, Muradiye Kampüsü'ne taşınıyor. Boşalan yere İlahiyat Fakültesini taşımak akıllarına mı gelmedi yoksa sıkışan şehirde İmam-yer açmak işlerine mi gelmedi?

\r\n

Orasını bilemem ama Sayın Rektör'ün bir İmam Hatipli olarak buna itiraz etmeyeceğine(!) hiç şüphem yok.

\r\n

Manisa Devlet Hastanesi'nin arka bahçesinde bulunan Milli Eğitim'e ait binada, üniversiteye ait olan Sağlık Meslek Yüksek Okulu devam ediyor eğitim-öğretime. Onun yerine Eski Zirai Donatım'a ait olan İlahiyat'ın binasını da İmam Hatip Okulu'na verilmek üzere, rektörün bir an önce boşalttıracağına inanıyorum. Hem yalnız kalan İlahiyat Fakültesi kampüsün içerisine taşınarak isabet edilmiş olur.

\r\n

Umarım!...

\r\n

Umarım, paralel yapı mücadelesi sözünün lafta kalması hikayesine dönmez bu iş. Umarım 'istişare ile yöneteceğim üniversiteyi' sözünün lafta kalması masalına dönmez bu iş.

\r\n

Umarım!...
\r\n 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa