EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İçişleri Bakanı Soylu: “Kırmızı düdük kampanyasında, çocuklarımıza sorumluluk yükledik”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kırıkkale’de bölge trafik kontrol noktasında “Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük" projesi kapsamında çocuklara kırmızı düdük, oyuncak, şapka, tişört dağıttı. Bayram tatili için memleketlerine giden ailelerle sohbet ederek bayramlaştı.

Eklenme:18.08.2018 / 00:29          Güncelleme:18.08.2018 / 00:29
Kırıkkale’de Bölge Trafik Kontrol noktasında denetlemede bulunan Bakan Soylu, “15 Ağustos’ta özellikle otogarlara girdik. Huzurlu Bayramlar uygulamasını gerçekleştirdik. O saatten, o tarihten itibaren de özellikle otogarlarda, trafik ekiplerimiz yolculuğa çıkan otobüslerimize ve otobüslerin şoförlerine aynı zamanda yolcularımıza gerekli trafik kurallarını tekrar hatırlatıyorlar, denetimleri de ortaya koyuyorlar. Yine yanı sıra yaklaşık Türkiye’de belirlediğimiz 20 kaza kara noktasındaki Allah’a çok şükür, geçen Ramazan Bayramı’nda kaza kara noktalarında herhangi bir ölümlü kaza, yaralamalı kaza olmadı. İnşallah bu alacağımız tedbirlerle yine olmayacak. Yine bunun yanı sıra özellikle karayollarında, korsan taşımacılığa yönelik tedbirleri arkadaşlar ciddi bir şekilde devam ettiriyor” dedi.
“Çocuklarımıza bir sorumluluk yükledik”
Bakan Soylu, konuşmasına şu şekilde devam etti:
“Bu bayramda farkındalık oluşturmasını, hem paydaşlarımızı yani denetleyen paydaşlarımızı arttırabilmemiz için çocuklarımıza bir sorumluluk yükledik, ‘kırmızı düdük’ kampanyası. Polis abiler, polis ablaları onlara denetimleri yaptıkları zaman annelerinin, babalarının, sürücüsünü hem hız, hem emniyet kemeri, hem bir taraftan özellikle araba içerisinde sigara içilmemesine yönelik bir takım tedbirleri ve uyarıları ortaya koyması için kırmızı düdük veriyorlar. Gerçi biraz önce arkadaşımız düdüğü alır almaz çaldığını söyledi ama biz inanıyoruz ki bir hatayla karşılaştığında kaldığı zaman, hem cep telefonu ile konuştuğu zaman, hem hız limitlerini aştığı, hem emniyet kemerini takmama gibi bir hatayla karşı karşıya kaldığı zamanda, çocuklarımıza vermiş olduğumuz bu görevi başarıyla yerine getireceklerine olan inancımızla sorumluluklarını yerine getireceklerdir”
“Bu bayramda herkesin bayram mutluluğunu yaşamasını istiyoruz”
Bakan Soylu, “Bu bayramda yeni bir uygulama daha yaptık. Yapan Emniyet Genel Müdürlüğümüz, yaklaşık 19 bin 100 civarında faaliyete müfettişimiz var. Bu faaliyetteki müfettişlerimize de yine mesajlar çerçevesinde el birliğiyle hep birlikte mesajlar atıldı. Onlarda davet ediyorlar.” ifadesini kullanarak “Yine bir taraftan kampanyalarımız, bir taraftan denetimlerimiz, bir taraftan uzak olmayan ama sürücülerimizi uyaran radar uygulamalarımız ve özellikle 100 - 200 kilometrede ortalama hız limitlerimizi kontrol ettiğimiz otoyollarda, otobanlarda bir uygulamamız da söz konusu. Bu bayramda herkes rahat bir şekilde kazasız belasız özellikle sürat yapmadan, emniyet kemerini takarak ve cep telefonunu ile konuşmadan bayram mutluluğunu yaşamasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.
“Sloganımız frene değil, kurala güvendir”
“Ben milletimizin bayramını, bütün Müslüman aleminin bayramını tebrik ediyorum. Özellikle de çocuklarımızın uyarılarına dikkat edelim diyorum. Bir önceki bayramda sloganımız ‘frene değil, kurala güvendir’ Yine biz kurala güvenme konusundaki irademizden de vazgeçmeyelim diyorum.” diyen Bakan Soylu, sözlerini şöyle tamamladı:
“Bayram süresince 41 bin jandarma ve trafik polis ekiplerinin denetimlerini devam ettirecekler. Bir taraftan Bakan Yardımcılarımız, bir taraftan Emniyet Genel Müdürümüz, Jandarma Genel Komutanımız, komutan yardımcılarımız, Genel Müdür Yardımcılarımız, daire başkanlarımız, illerde valilerimiz, emniyet müdürlerimiz kontrollerini yapacaklar ama buradaki en büyük destekçilerimiz çocuklarımız inşallah. Çocuklarımızla beraber bu bayram da özellikle trafik meselesinde ciddi bir şekilde sonuç alacağımızı düşünüyoruz. Allah bayram süresince çalışan arkadaşlarımızın yardımcısı olsun ve tüm milletimizin bayramını, bütün mesai arkadaşlarımızın bayramını tebrik ediyorum”

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber