EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Bıçak bileme ustalarının “Kurban Bayramı” mesaisi

Kırıkkale’de Kurban Bayramı nedeniyle yoğunlaşan talebi karşılayabilmek amacıyla bıçak bileme ustaları, vatandaşları mağdur etmemek için gece mesaisi yapıyor.

Eklenme:20.08.2018 / 00:39          Güncelleme:20.08.2018 / 00:39
21 Ağustos Salı günü başlayıp 24 Ağustos Cuma günü sona erecek Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlar bıçaklarını biletmek için bileyici ustalarına akın etmeye başladı. Vatandaşların yoğun talebi karşısında çalışma saatlerini artıran bıçak bileme ustaları, gece mesaisi yaparak sabaha kadar çalışacaklarını söyledi. Cadde ve sokaklarda da kurdukları çarklarda bıçakları bileyerek, hem ekmek parası kazanmak için hem de vatandaşları mağdur etmemek amacıyla gece mesaisi yapıyor.
Bıçak bileme ustası Yemliha Deveci, “Kurbana hazırlığımızı yapıyoruz. Vatandaşlar getiriyor biz bileyliyoruz. Kurbanlarının rahat kesilmesi için. Günlük bin 500 2 bin bıçak yapıyoruz. Allah vatandaşa çok versin” dedi.
Sokakta bıçak bileyen Nusret Gürcan ise, “Şu anda vatandaşın bıçaklarını biliyoruz. Bayrama bir gün kaldı. Onların bıçaklarını yetiştirmeye çalışıyoruz. Gece mesaisi yapacağız, sabaha kadar çalışmayı düşünüyoruz. Vatandaşlar kurban hazırlıklarını yapıyorlar. Bayrımın 1’inci gününde bayramdan sonra kurbanlarını kesecekler” diye konuştu.
Gece saatlerinde sıra bulduğunu ifade eden Ahmet Okumuş, “Kurban için bıçaklarımızı biletmeye geldik. Anca bu saatte sıra bulabildik. Bıçaklarımızı bilettik. Kurban kesmemiz için hazırlığımızı yaptık. Hayırlısıyla bayramda kurbanımızı keseceğiz” dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber