EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Geleneksel Çin Tıbbı Afrika’da da yayılıyor

Çin bitkisel ilaçları ve tedavileri, çeşitli hastalıkların tedavisi için dünyanın birçok ülkesinde tercih edildiği gibi Kenya’da da yaygınlaşmaya başladı.

Eklenme:21.08.2018 / 15:47          Güncelleme:21.08.2018 / 15:47
Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) raporuna göre, Afrikalıların yüzde 80’i temel tedavileri için bitkisel ilaçlar kullanıyor. Çin’den 22 yıl önce Kenya’ya gelen Doktor Pan Lianxue, ülkeye ilk geldiğinde geleneksel Çin tedavileriyle iyileşebilecek birçok insanla karşılaştığını söyledi. Lianxue, ülkeye ilk geldiğinde eklem ağrıları gibi rahatsızlıkları akupunkturla iyileştirdiğini söyledi. Kocası Luo Zhanliang’ın Çin’den Kenya’ya, geleneksel tedavi yöntemlerini teşvik etmek için geldiğini kaydeden Lianxue, Kenya’da tanıştıklarını belirtti.
Gittikçe yerel halktan daha fazla kişinin kendilerine başvurduklarını dile getiren Doktor Luo Zhanliang, özellikle yetkililerin Çin geleneksel tedavi yöntemlerini tercih ettiğini ifade etti.
Göğüs ağrılarından dolayı geleneksel Çin tedavisini tercih eden Janet Muketha, “Göğüslerim çok ağrıyordu ancak iki haftalık Moksibüsyon ve bitkisel ilaç tedavisinden sonra ağrılarım tamamen sona erdi” diyerek memnuniyetini dile getirdi.
Başka bir hasta Alice Lesirma, karın ağrısıyla Çinli çifte başvurduğunu ve tedaviden önce yemek yiyemez hale geldiğini söyledi. Tedavisinin ilk haftasında zorlandığını söyleyen Lesirma, "Bir haftanın ardından tedavime alışmıştım hatta eğlenceli hale gelmişti. Artık karnım ağrımıyor ve rahatlıkla yemek yiyebiliyorum" diye konuştu.
(MOŞ-NT-D)
Kaynak: İHA

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber