EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Sarıgöllü annelerden 40 kişilik sınıflara tepki

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde bulunan 14 derslikli Mimar Sinan İlkokulunda derslik başına 40 öğrenciden fazla düşmesine tepki gösteren okul aile birliği üyeleri duruma tepki göstererek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe verdi.

Eklenme:14.09.2018 / 15:18          Güncelleme:14.09.2018 / 15:18
Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde bulunan 14 derslikli Mimar Sinan İlkokulunda müracaat fazlalılığı nedeniyle derslik başına 40 öğrenciden fazla düşünce okul aile birliği üyeleri de duruma tepki gösterdi. Durumu Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne verdikleri dilekçeyle anlattıklarını söyleyen Okul Aile Birliği Başkanı Betül Tanrıverdi, okulun yeni kayıtlarla birlikte öğrenci sayısının 429’a ulaştığını belirterek, "2018-2019 Eğitim ve öğretim yılında okulumuz mevcudu yükseldi. 14 sınıfımız var her sınıfa 40 öğrenciden fazla düşmekte. Çocuklarımızın daha rahat eğitim görmeleri için velilerden imzalar topladık. Topladığımız imzalarda okulumuza ek bina yapılaması veya ilçede öğrenci sayısı az olan başka bir okulla yer değiştirilmesi için önce Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürülüğüne yönetim kurulunda bulunan annelerle birlikte müracaatları elden götürmekteyiz. Bu duruma çare bulunmasını istiyoruz. Gerekirse bakanlığa kadar çıkacağız" dedi.
Velilerin verdikleri dilekçeleri ve durumu inceleyeceklerini söyleyen Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılınç, "Velilerin okulları ile ilgili taleplerinin incelenmesi için Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden bugün için aldıkları randevu ile görüşecek. Sonucunu bekleyeceğiz" dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber