EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

"Ankara’nın Stratejik Tanıtımı: Ankara Temalı Satranç Takımı" projesi

Gökyay Satranç Spor ve Kültür Vakfı tarafından yürütülecek “Ankara’nın Stratejik Tanıtımı: Ankara Temalı Satranç Takımı” projesi, Ankara Kalkınma Ajansı desteğiyle gerçekleştirilecek.

Eklenme:19.09.2018 / 10:01          Güncelleme:19.09.2018 / 10:01
Proje ile Ankara’nın marka değeri taşıyan ürünlerinin ticari ürünlere dönüştürülmesi yoluyla sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlanması ve zengin kültürel, sanatsal ve tarihi varlıkların turizme kazandırılması amaçlanıyor. Bu çerçevede dünyanın önemli kentleri için tasarlanan ‘şehir satranç takımı’ (city chess) kategorisinde Türkiye’de ilk defa Ankara temalı taşlardan oluşan bir satranç takımı ticarileştirilecek. 6 ayda tamamlanacak proje ile Ankara’nın tarihi ve kültürel değerleri ülke ve dünya genelinde tanıtılacak. Ayrıca analitik düşünceyi geliştiren bir strateji oyunu olan satranç oyununun yaygınlaştırılmasına katkı sağlanacak.
Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, “Destek verdiğimiz proje ile ’Ankara Temalı Satranç Takımı’ tasarlanacak. Tasarlanan satranç takımı Ankara’nın ilk şehir satranç takımı olma özelliğini taşıyor olacak. Satranç takımının Ankara’nın tanıtımı için olumlu bir katkı sağlayacağına inanıyorum“ dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber