EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Kaymakam İrdelp öğrencilerle kitap okudu

Selendi Rahmanlar İlköğretim Kurumu tarafından düzenlenen kitap okuma etkinliğine katılan Kaymakam Mehmet Can İrdelp, öğrencilerle birlikte kitap okuyarak okumanın önemine dikkat çekti.

Eklenme:12.10.2018 / 14:14          Güncelleme:12.10.2018 / 14:14
Selendi Kaymakamı Mehmet Can İrdelp Rahmanlar İlköğretim Kurumu tarafından düzenlenen kitap okuma etkinliğine katılarak öğrencilerle birlikte kitap okudu. Kaymakam İrdelp kitapların insan kadar, insanların da kitap kadar önemli olduğuna dikkat çekti.
Kaymakam İrdelp yaptığı açıklamada, "Okullarımızda, insanın hayat boyu devam edecek olan öğrenme sürecinin bir parçası olarak, bizlerin birinci önceliği eğitim ve kitaptır. Çünkü en önemli yatırımın geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza olduğunu düşünüyoruz. Amacımız burada ilçemizde bu konuda bir farkındalık oluşturmaktır. Daha kültürlü daha bilinçli, sınavlarda daha başarılı bir Selendi için, biz de okumak ve okutmak istiyoruz. İstiyoruz ki bu başarı eğitimde olsun. Kitaplar insan kadar, insanlar kitap kadar önemlidir. Çocuklarımıza güzel ve başarılı bir gelecek sunmasının yanı sıra düşünce ve hayal dünyalarını geliştirerek gelişimlerine katkıda bulunacak olan kitap okuma alışkanlığını pekiştirerek, kitapları, hayatlarındaki önemli bir rehber haline getireceğine yürekten inanıyorum. Eğitime daha iyi bir nitelik katmak ve toplumun bütün kesimlerinde okumanın alışkanlığı kazandırılması amacıyla kitap okumayı boş zamanlarda yapılan bir aktivite değil, ekmek, yemek, su içmek gibi ihtiyaç hissi olarak algılanmasını sağlamak, çocuklarda kitap okuma bilincini oluşturmayı ve kitap sevgisini aşılamayı hedefliyoruz. Kitap okumalarımıza her hafta bir başka okulumuzda katılmaya devam edeceğiz." dedi.
Kaymakam İrdelp’in okul ziyaretine İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Akçakaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ataşman, Okul Müdürü Akın Çekin, öğretmen ve öğrenciler de eşlik etti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber