EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Trump: “ Suudi Arabistan önemli bir müttefikimiz ama ne olduğunu öğrenmek istiyorum”

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan’ın önemli bir müttefiki olduğunu belirterek “Ama ben ne olduğunu, hatanın nerede olduğunu öğrenmek istiyorum. Muhtemelen bu haftanın sonunda bunları öğrenmiş oluruz” dedi.

Eklenme:17.10.2018 / 20:08          Güncelleme:17.10.2018 / 20:08
ABD Başkanı Donald Trump, gerçekleştirdiği basın toplantısında gazetecilerin soruları cevapladı. Trump, gelen sorular üzerine kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı meselesinden sonra Suudi Arabistan hükümeti ile olan ilişkileri hakkında değerlendirmede bulundu. Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun konu üzerine Suudi ve Türk yetkililer ile görüştüğünü belirten Trump, Suudi Arabistan’ın önemli bir müttefikleri olduğunu söyledi. Trump, “Suudi Arabistan ile İran’ı durduruyoruz” ifadelerini kullanarak, önceki hükümetin İran ile yaptıkları nükleer anlaşmasının saçma olduğunu belirtti.
Suudi Arabistan önemli bir müttefik
Suudi Arabistan’ın müttefikleri olduğunun altını çizen Trump, Suudi Arabistan’ın ABD’den askeri konular başta olmak üzere pek çok konuda satın alım gerçekleştirdiğini hatırlattı. Trump, “Bu siparişler ABD tarihindeki en büyük satışlar, hatta dünya tarihinde de öyle, olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
Kaşıkçı mevzusunda ne olup bittiğini öğrenmek istediklerini belirten Trump, “Evet Suudi Arabistan önemli bir müttefikimiz ama ben ne olduğunu, hatanın nerede olduğunu öğrenmek istiyorum. Muhtemelen bu haftanın sonunda bunları öğrenmiş oluruz, diye düşünüyorum. Mike Pompeo geri dönüyor ve onunla uzun bir konuşma gerçekleştireceğiz” dedi.
“Eğer böyle bir şey varsa Türkiye’den ses ve görüntü kayıtlarını istedik”
Türkiye’nin elinde Kaşıkçı’nın kaybolmasına dair videolar olduğu iddiası hakkındaki soruya yanıt veren Trump, “Eğer böyle bir şey varsa Türkiye’den ses ve görüntü kayıtlarını istedik” dedi. Trump, bu konudaki tüm detayları Pompeo ile yapacakları görüşmede öğreneceğini belirtti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber