EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

KEMİAD Başkanı Kurga: “Yabancılar konut alımında Türkiye’ye ilgi gösteriyor”

Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Özgür Kurga, “Artan kur ve 2012 yılında çıkan Mütekabiliyet yasası ile birlikte yabancılar konut alımında Türkiye’ye ilgi göstermeye devam ediyor” dedi.

Eklenme:18.10.2018 / 14:03          Güncelleme:18.10.2018 / 14:03
KEMİAD Başkanı Özgür Kurga, Emlak piyasasındaki gelişmeleri değerlendirdi. Yabancıların konut alımında Türkiye’ye ilgisinin devam ettiğini belirten Kurga, “Son yıllarda Ülkemiz emlak piyasası bakımından oldukça hareketli bir dönem yaşarken, son birkaç aydır ciddi bir kur baskısı ve artan faizler ile birlikte piyasada bir yavaşlama görülmekte. İç piyasada artan inşaat maliyetleri de sektörü zorlamaktadır. Kurun artması ve 2012 yılında çıkartılan Mütekabiliyet yasası ile birlikte yabancılar konut alımında Türkiye’ye ilgi göstermeye devam ediyorlar. Çok yoğun olmasa da Rusya Federasyonu uyruklu vatandaşlar konut alımlarında özellikle Antalya ve bölgemiz Kemer’i tercih ediyorlar. 250 bin dolar ve üzerinde gayrimenkul alımlarının yapılması ile yabancılara vatandaşlık veriliyor olması da ilgiyi arttırdı diye düşünüyorum. Bu arada bölgemize Körfez Ülkelerinden yabancı yatırımcılarında olduğunu görmekteyiz. Yabancıların ilgisinin daha da artacağını düşünüyoruz” dedi.

“Gurbetçiler yatırım için Antalya’yı mızı seçiyor”
Gurbetçilerini konut alımı için bölgeye geldiğini ifade eden Özgür Kurga, “Artan kur ile birlikte gurbetçi vatandaşlarımızda yatırım yapmak amacıyla Antalya’mızı seçmekteler. Çok sayıda gurbetçi vatandaşımız gerek telefonları ile gerekse mail yoluyla bizlerden yatırım amacıyla bu konuda bilgi istemekte. Bizde kendilerine en iyi şekilde bu konuda bilgiler vermekteyiz. Gurbetçilerimiz kurun artması ile birlikte, uygun konut fiyatları ile yatırımlarını ülkemizde değerlendirmek istediklerini iletiyorlar. Antalya tercihlerini de gelişmekte olan bir turizm bölgesi olarak iletiyorlar” diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber