EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gagavuzya’da Kültür Evi açılışını yaptı

Moldova ziyaretleri kapsamında Özerk Gagavuzya Cumhuriyetine gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Altındağ Belediyesinin katkılarıyla onarılan Kültür Evi’nin açılışını yaptı.

Eklenme:18.10.2018 / 14:49          Güncelleme:18.10.2018 / 14:49
Moldova’nın başkenti Kişinev’deki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon ile Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Komrat’a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gagavuz Türkleri ve Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti Başkanı İrina Vlah tarafından karşılandı. Karşılama töreninin ardından Erdoğan, Dodon ve Vlah ile Ankara Altındağ Belediyesi tarafından onarımı yapılan Kültür Evi’nin açılışına katıldı. Açılış töreninde Gagavuz Türklerinin sevgi seliyle karşılaşan Erdoğan, Gagavuz Türklerinin folklor oyunlarını seyretti.
Kültür Evi’nin açılış töreninde konuşan Erdoğan, 16 yıllık Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı boyunca hep Gagavuzya’ya gelmek istediğini belirterek, "İnşallah bundan sonra da Moldova halkının ve Gagavuz Türklerinin yanında olmayı sürdüreceğiz" dedi.
Konuşmasının ardından Kültür Evi’ne giren Erdoğan’a Gagavuzya Başkanı İrina Vlah, su kabağından yapılan "kabak kemane" adlı müzik aletini hediye etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon ve Gagavuzya Başbakanı İrina Vlah ile Gagavuz Türkleriyle Hatıra fotoğrafı çekildi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber