EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Bakan Çavuşoğlu Kosova’da Sultan Murat Kışlası’nı ziyaret etti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kosova’ya düzenlediği ziyarette. “Türkiye Cumhuriyeti olarak ‘yurtta barış dünyada barış’ anlayışıyla dünyaya barış ve adaleti götürmeye çalışıyoruz” dedi.

Eklenme:20.10.2018 / 18:59          Güncelleme:20.10.2018 / 18:59
Kosova’ya ziyaret düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu programı kapsamında Sultan Murat Kışlası’nı ziyaret etti. Ziyarette yaptığı konuşmada Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanlığı’ döneminde de kışlayı ziyaret ettiğini hatırlatan Çavuşoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti olarak, girişimci ve insani dış politika anlayışıyla ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ünde söylediği gibi, ‘yurtta barış dünyada barış’ anlayışıyla bizler tüm dünyaya barış ve adaleti götürmeye çalışıyoruz. Bir taraftan var olan sorunları çözmeye çalışırken diğer taraftan bizden medet uman, yardıma ihtiyacı olan tüm toplumlara elimizi uzatıyoruz” dedi.
Kışladaki askerlere ithafen konuşan Çavuşoğlu, “Barışın korunması için istikrar için ve bölgemizde ve ötesinde yine güvenlik için sizler ile beraber önemli görevler üstleniyoruz” şeklinde konuştu.

“Biz sizlerle gurur duyuyoruz”
Kosova’da görev yapan Türk manevra grubunun önemine değinen Çavuşoğlu, “Sizler uzun süredir burada görev yapıyorsunuz ve burada üstlendiğiniz görev sadece bizler tarafından görülmüyor, takdir edilmiyor. Kosova halkı, yine buradaki soydaşlarımız ve burada görev yapan diğer ülkelerin misyonları ve tüm dünya tarafından görülüyor. Sizler burada sadece barışı korumak, huzuru tahsis etmek için bulunmuyorsunuz, burada asli görevinizin yanında insani dış politikamızın bir yansıması ve Türk milletinin vicdanın yansıması olarak burada sosyal yardımlardan tutun da birçok insani faaliyetleri de yerine getiriyorsunuz. Biz sizlerle gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.
Askerlere Türk milleti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdiğini belirten Bakan Çavuşoğlu, “Sizlere bundan sonraki görevlerinizde de başarılar diliyorum, Rabbim yar ve yardımcınız olsun” dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber