EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BUGÜN, SON GÜNÜMÜZ OLSAYDI...

Uzun emellerimiz, dünyaya ait planlarımız, ölümü de Âhireti de Allah Azze ve Celle'yi de unutturdu.

\r\n

Oysa ki dünyaya gelmemizden maksat, Allah'a kâmil manada "kul"luktu.

\r\n

En büyük imtihanımız; nefsimizin arzuları, heva ve heveslerimize yenilip geçici dünya nimetlerinin peşinde savrulmadan, büyük imtihanı kazanabilme gayretini ortaya koymaktı. Hangimizin daha güzel amel işleyeceğini sınamak için ölümü ve âhireti yaratan "Mülkün Sahibi"ne, hayatımızı şâhid tutarak imanımızı tecessüm ettirebilmekti.

\r\n

Hatalar, günahlar, zaaflar, eksiklikler bizim içindi. İnsan âcizdi. Ama nefsine (her türlü bahanesine rağmen) direnebilip, dünyayı ve içindeki her şeyi kalben arzulamanın önüne, Allah'ın razı olacağı salih amelleri koyarak "O"na sığınıp "O"na ihlasla kulluk edebilme iradesini gösterdiğinde; acziyetimiz, külli iradenin himayesinde Hz. Hamza (ra) gibi "salih bir mücahid" âbidesine evrilebilirdi.

\r\n

İnanmak, direnmek, gayret, mücahede, tefekkür ve yalvarışlar... formül belliydi. Ete kemiğe bürüyüp bir adım gerekliydi. O samimi bir adımımız rahmeti, bereketi, himayeyi, yardımı celbedecekti belkide...

\r\n

* * *

\r\n

Bugün hala ateşe, heykele (puta) tapanlar var mı yeryüzünde bilemiyorum. Ama paraya, makama, konfora/rahata/lükse, çocuklarına, erk sahibi insana vs tapanları etrafta görebilme ihtimali yüksek.

\r\n

Bu gizli şirk, nefsin arzularına boyun eğmekten belkide. En büyük put acaba "ego"muz mudur?

\r\n

Şöyle bir silkinip; "Allah'tan gayrı tüm ilahları reddediyorum"u (tevhidi) tüm hücrelerimizde ve yüreğimizin en orta yerinde hissederek, sahte tanrıları (putları) ayaklarımızın altına alma vaktinin geçtiği telaşına düşmeli değil miyiz?

\r\n

* * *

\r\n

Bugün bu dünyadaki son günümüz olsaydı, günün sonunda akşam bu dünyaya, sevdiklerimize veda vakti geldi denilseydi, bugünü nasıl geçirecektik?

\r\n

Gönlü açmak gerek ummanlar gibi, tüm kötülükleri içinde eritecek şekilde. Hatta kötülük etmeye gelen denizimizde erimeli. Varsın hırslar, intikamlar, kinler, nefretler ateş gibi üzerimize yürüsün ne farkeder, sinemiz derya olduktan sonra. Hem Allah en güzel vekîl, en güzel kefîl, en güzel yardımcı değil miydi?

\r\n

İşte o güzel ve mücahidce adımı belkide bu dünyadaki son günümüz olacak olan bugün neden atmıyoruzki?

\r\n

Gayret bizden, tevfik Allah'tan. Aslolan Hakkın tarafında duruş gösterip, büyük bir devrimci mücahid olmaksa; buyrun büyük cihada... 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa