EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Yığılca tarihi bir günü yaşadı

DÜZCE(İHA) – Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in girişimleri ile ilçe doğalgaza kavuştu. Hat çalışmalarının tamamlanmasının ardından düzenlenen törenle ilçeye gaz akışı sağlandı ve ilk gaz yakıldı.

Eklenme:09.11.2018 / 13:06          Güncelleme:09.11.2018 / 13:06
Düzce’nin en uzak ilçesi olan Yığılca tarihi bir günü yaşadı. Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in çabaları ile ilçeye doğalgaz ulaştı. Hat çalışmalarının tamamlanmasının ardından düzenlenen tören ile ilçeye gaz akışı sağlandı ve ilk gaz yakıldı.
Başkan Muzaffer Yiğit Yığılca’da hayallerin gerçeğe dönüştüğünü belirterek “Yığılca’mızda tarihi bir günü hep birlikte yaşıyoruz. Hepimizin hayali olan bir projeyi hayata geçiriyoruz. İlçemiz ilk defa doğalgaz ile tanışmış olacak ve ilk defa doğalgazı yakmış olacağız. Hayallerimizin gerçekleşmesinde çok büyük emekleri olan eski Bakanımız Dr. Faruk Özlü’yü asla unutmayacağız, çok teşekkür ediyoruz. Şuan için hizmet alamayan noktalarında da doğalgaz çalışmaları mevsim şartlarına göre hız kazanarak devam edecek ve Yığılca bir bütün olarak doğalgazdan faydalanacak. Halkımız şunu bilsinler ki hizmet alamayan en ücra noktamız bile kalmayacak“ diye konuştu.
Dergaz Bölge Müdürü Ender Onur’da Yığılca’da bu yıl içinde çalışmaya başlanılan çalışmalarda sona gelmiş bulunduklarını belirterek “Bu süre zarfında yaklaşık 15 kilometrelik bir şebeke hattıyla beraber bin konuta gaz verebilecek seviyeye geldik. Yığılca’mıza hayırlı olsun. Doğalgaz altyapı çalışmaları bundan sonraki süreçte de devam edecektir” dedi.
İlçe halkıda doğalgaz yakma törenini ilgi ile takip etti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber